Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Estakada wbijana w ziemię

 20 dodane: 15:54, 19/05/10

tagi:Obwodnica Południowaestakadawiadukt

Postępuje budowa Obwodnicy Południowej. Roboty fundamentowe na odcinku od Traktu św. Wojciecha do torów mają potrwać do połowy czerwca.

Estakada wbijana w ziemię
Estakada wbijana w ziemię
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 20

W okolicy, gdzie kiedyś swoją siedzibę miała Szkoła Podstawowa nr 41 (Trakt św. Wojciecha 357) w przyszłości przebiegać będzie jeden z odcinków trzy kilometrowej estakady Obwodnicy Południowej. W tym miejscu wiadukt przejdzie nad Traktem św. Wojciecha. Kilkaset metrów dalej przetnie również tory.
Obecnie na tym odcinku trwają niezbędne prace fundamentowe. W ziemię wbijane są wielkie pale (ich długość waha się od 7 do 27 metrów). Wzmacniają one grunt i wspierają całą konstrukcję estakady.
Jak informują przedstawiciele firmy AARSLEFF, podwykonawcy, odpowiedzialnego za roboty fundamentowe, ilość potrzebnych pod tę inwestycje betonowych pali liczy się...w kilometrach. Wstępnie oszacowano, że w ziemie zostanie ich wbitych ponad 100 kilometrów – na każdej podporze około 40-60 sztuk.
Zamontowanie jednego betonowego pala zajmuje robotnikom od 30 minut do godziny. Zdarzają się też wydłużające ten proces niespodzianki. Badania geologiczne terenu nie zawsze są w stanie podać odpowiednio precyzyjnych danych. Bywa więc, że pale muszą być skracane bądź wydłużane.
Po drugiej stronie Traktu św. Wojciecha trwają prace, związane z budową kanalizy. Dopiero po ich zakończeniu będzie mogła tutaj ruszyć budowa kolejnych odcinków Obwodnicy Południowej.

Obwodnica będzie przebiegać przez tereny gmin: Gdańsk, Kolbudy, Pruszcz Gdański i Cedry Wielkie. Zgodnie z planem jej budowa ma zakończyć się w połowie 2012 roku. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych ponad 17 kilometrów drogi ekspresowej. Oprócz tego powstanie również prawie 3 kilometrowa estakada, most nad Motławą i 10 wiaduktów. Zaplanowano również budowę sześciu dwupoziomowych węzłów: w Straszynie, Borkowie, Przejazdowie, Koszwałach, Olszynce i Lipcach. Nowa droga ekspresowa ma poprawić komunikację między Trójmiastem a Warszawą - będzie stanowiła część drogi ekspresowej S7. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 1,3 miliarda złotych.
Estakada wbijana w ziemię

Estakada...

Estakada wbijana w ziemię

Estakada...

Estakada wbijana w ziemię

Estakada...

Estakada wbijana w ziemię

Estakada...

Estakada wbijana w ziemię

Estakada...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

18:18, 24/05/10

"Zaplanowano również budowę sześciu dwupoziomowych węzłów: w Straszynie, Borkowie, Przejazdowie, Koszwałach, Olszynce i Lipcach" W Borkowie??? A od ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:01, 20/05/10

Skracają pale.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:10, 20/05/10

Co oni robią na pierwszym zdjęciu?

zgloś naruszenie

REKLAMA