Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jest poślizg na kolei

 1 dodane: 13:23, 16/06/10

tagi:przejściamodernizacjakolej

Opóźni się planowana przy okazji modernizacji linii kolejowej budowa podziemnych przejść dla pieszych przy ulicach Rejtana, Junackiej, Bocznej i Ukośnej. Później niż zakładano wystartuje również przebudowa przystanku kolejowego na Oruni.

Jest poślizg na kolei
Jest poślizg na kolei
Fot. arch. PKP Polskie Linie Kolejowe

Fotografia 1 z 1

O pracach na oruńskim odcinku, związanych z modernizacją trasy kolejowej E65 Gdynia-Warszawa-Wiedeń-Rijeka pisaliśmy kilka miesięcy temu. Przedstawiciele Wydziału Planowania Technicznego PKP Polskie Linie Kolejowe twierdzili wówczas, że przynajmniej kilka elementów inwestycji uda się rozpocząć jeszcze w roku 2010. Zakładano, że już w listopadzie ruszyć może budowa bezkolizyjnych, podziemnych przejść dla pieszych przy ulicach Rejtana i Junackiej. W obecnym roku robotnicy mieli również zabrać się za modernizację przejazdu kolejowego przy ulicy Sandomierskiej i budowę ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Przy Torze. Teraz jednak Ewa Symonowicz – Ginter, rzecznik prasowy Oddziału Regionalnego w Gdańsku PKP PLK przyznaje, że w tym roku w najlepszym wypadku uda wystartować się tylko z pracami rozbiórkowymi. Budowa pierwszego przejścia podziemnego rozpocznie się najwcześniej w pierwszej połowie 2011 roku. Co spowodowało to opóźnienie?
- Znacznie wydłużyła nam się procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy robót. Wielu oferentów prosiło nas o dodatkowy czas na zapoznanie się z obszerną dokumentacją, która przypisana jest do tego projektu. Cała procedura miała faktycznie zakończyć się wcześniej, zakładamy jednak, że wykonawca zostanie wybrany już we wrześniu. Stosowną umowę mamy zamiar podpisać już w listopadzie – informuje Symonowicz – Ginter.

Na pierwszy ogień idzie budowa podziemnego przejścia przy ulicy Rejtana, modernizacja przejazdu kolejowego przy ulicy Sandomierskiej i montaż ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Przy Torze. Ta część inwestycji ma rozpocząć się w pierwszej połowie 2011 roku. Na budowę kolejnych podziemnych przejść (ulica Junacka, Boczna i Ukośna) będziemy musieli poczekać aż do początku 2012 roku. Również dopiero wtedy (we wcześniejszych planach zakładano rok 2011) wystartuje przebudowa przystanku kolejowego na Oruni. Wszystkie prace mają zakończyć się do grudnia 2012 roku.
Modernizacja przystanku kolejowego na Oruni obejmie: przebudowę dwóch peronów (zostaną m.in. podwyższone o pół metra) , budowę półotwartych wiat i nowego ogrodzenia. Ponadto oruński przystanek kolejowy doczeka się oświetlenia, nowych tablic z rozkładem jazdy i koszy na śmieci.

Galeria artykułu

Jest poślizg na kolei

Jest poślizg na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

21:51, 16/06/10

No brawo przy modernizacji przystanku kolejowego będzie kosz na śmieci a przed modernizacją nie można go postawić????

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:55, 16/06/10

Normalka

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

15:49, 16/06/10

Ciekawe ze drogowcy budujący jezdnię koło osiedli potrafią taki ekran postawić w 3 dni i nie jest to skąplikowane :) coż niestety cała PKP jest bardzo skąplikowana... oby kiedyś to zrobili.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:34, 16/06/10

Można nawet powiedzieć, że w Polsce słowo przetarg oznacza "poczekasz sobie"

zgloś naruszenie

REKLAMA