Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wakacyjna oferta na Oruni

 1 dodane: 16:10, 13/07/10

tagi:Oruniaofertawakacje

Kolonie i półkolonie, zajęcia sportowe, warsztaty malarskie, klub filmowy, nauka tańca i rytmiki – tegoroczna oferta szkół, spółdzielni mieszkaniowych, parafii, świetlic, Domu Sąsiedzkiego i Dworku Artura pokazuje, że w te wakacje wcale nie musi być nudno na Oruni i w jej okolicach.

Wakacyjna oferta na Oruni
Wakacyjna oferta na Oruni
Fot. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.awildride.net

Fotografia 1 z 1

Z atrakcji tych skorzystają głównie najmłodsi. W oruńskiej ofercie wakacyjnej znaleźć można bezpłatne zajęcia. Są jednak i takie, za które trzeba zapłacić. W niektórych przypadkach lista miejsc została już wyczerpana. Wciąż jednak dzieci i młodzież mają do wyboru sporo atrakcji. Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje.

Dworek Artura – filia Gdańskiego Archipelagu Kultury. Ulica Dworcowa 9

Organizowane są tutaj półkolonie dla dzieci i młodzieży. Są jeszcze miejsca na turnus, który trwać będzie od 19 do 23 lipca. Podczas niego prowadzone będą zajęcia taneczno-rytmiczne, warsztaty malarstwa wielkoformatowego oraz nauka fotografii. Organizatorzy planują również (jeśli na dworze nie będzie aż tak gorąco, jak jest obecnie) codzienne wycieczki. Półkolonie odbywać się będą każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-15. W zajęciach brać udział będzie maksymalnie 15 dzieci. Koszt turnusu wynosi 70 złotych. Jeden dzień zajęć kosztuje 15 złotych. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 58 306 66 76 (prosić Dworek Artura).
W sierpniu Dworek Artura jest zamknięty.

Gimnazjum nr 10. Ulica Gościnna 17

Obecnie w szkole trwa malowanie korytarzy, trwa więc krótka przerwa.  Ale już w sierpniu placówka otwiera ponownie swoje podwoje dla dzieci i młodzieży. Od 9 do 27 sierpnia w godzinach 8:30 – 13:30 nauczyciele będą pełnić tutaj dyżury. Otwarta zostanie pracownia komputerowa. Funkcjonowanie rozpocznie szkolny klub filmowy. Pod okiem nauczyciela odbywać się również będą gry sportowe. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Skorzystać z nich mogą także dzieci, które nie są uczniami Gimnazjum nr 10.

Szkoła Podstawowa nr 16. Ulica Ubocze 3

Od 2 do 13 sierpnia będzie miała tutaj akcja „Lato w Szkole”. W jej ramach w placówce odbywać się będą zajęcia rekreacyjno – sportowe. Prowadzić je będzie Józef Alijew, jeden z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 16.  W godzinach 10-13 (od poniedziałku do piątku) dzieci i młodzież uczyć się będą m.in. tajników gry w szachy. Każdy z uczestników akcji będzie miał również okazję sprawdzić się na zapaśniczej macie. Zajęcia są bezpłatne. Wziąć w nich udział mogą także dzieci, które nie są uczniami Szkoły Podstawowej nr 16.

Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica „Pod kasztanem”. Ulica Brzegi 45

Do 23 lipca, a także od 9 do 31 sierpnia trwać tutaj będą półkolonie dla dzieci i młodzieży. W godzinach 10-15 (od poniedziałku do piątku) ich uczestników czekają wycieczki na plażę, zabawy terenowe i gry sportowe. Zajęcia są bezpłatne (za bilety komunikacji miejskiej dla swojej pociechy płacą oczywiście rodzice). Półkolonie mają jeszcze wolne miejsca.  Więcej informacji można uzyskać u Aleksandry Szumy-Ganczarek, dyrektor świetlicy „Pod Kasztanem”, pod numerem telefonu: 602 638 762.

Od 24 lipca do 1 sierpnia pracownicy placówki organizują dla 35 dzieci kolonię w Kopernicy (miejscowość koło Chojnic). Koszt 8-dniowego pobytu wynosi 150 złotych. Także i tutaj są  jeszcze wolne miejsca. W tej sprawie również należy kontaktować się z Aleksandrą Szumą-Ganczarek.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe”. Ulica Strzelców Karpackich 1

14 lipca - godz. 10 – na kortach tenisowych (ulica Dywizji Wołyńskiej) rozpocznie się turniej badmintona dla młodzieży. Udział bezpłatny.
15 lipca - godz. 10 – na kortach rozpocznie się turniej tenisa ziemnego dla młodzieży. Udział bezpłatny.
19 lipca - godz. 9:30 –  na boisku przy ulicy Okulickiego rozpocznie się turniej koszykówki dla młodzieży. Udział bezpłatny.
21 lipca – godz. 7 – wycieczka do Jura Park w Łebie. Koszt wycieczki – 12 złotych. Zapisy i wpłata w sekretariacie SM „Południe” (tel. 58 306 75 36). Zbiórka o godzinie 7 przy ulicy Dywizji Wołyńskiej 10j. Organizatorzy proszą uczestników o zabranie prowiantu, obuwia i odzieży sportowej. Oferta skierowana jest do mieszkańców SM „Południe”.
22 lipca – godz. 9:15  - wyjazd do kina Krewetka. Oferta skierowana do mieszkańców SM „Południe”. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 58 306 75 36.

Nie ma jeszcze szczegółowej rozpiski na sierpień.

Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej. Ulica Krzemowa 3
W sierpniu rozpoczyna się kolonia dla dzieci. Jej uczestnicy pojadą w Bieszczady. Nie ma już niestety wolnych miejsc.

Parafia pw. Św. Jana Bosko. Ulica Gościnna 15
W wakacje będą organizowane dwa wyjazdy dla ministrantów parafii.

Dom Sąsiedzki „Gościnna Przystań”. Ulica Gościnna 14
Od 2 do 13 sierpnia trwać będą tutaj półkolonie dla około 40 dzieci z Oruni. Nie ma już niestety wolnych miejsc.

SALOS – trwa wakacyjna przerwa

Przy okazji przypominamy o "śmiałym wyginaniu ciała".

Galeria artykułu

Wakacyjna oferta na Oruni

Wakacyjna...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

16:34, 19/07/10

A Gdańska Spółdzilnia Mieszkaniowa jak zwykle nic nie organizuje. Przed laty zlikwidowała świetlice przy ul.Piaskowej i Diamentowej.Terenów do zabaw dzieci też nie mają /piaskownice i huśtawki są tylko dla ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:46, 16/07/10

proszę mi powiedzieć gdzie hamburger kosztuje 10 zł chyba ze pan /pani sprzedaje za taką cenę :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:02, 16/07/10

Proszę tak nie płakać w/s płacenia, jak się okazuje nawet najbiedniejszych stać na hamburgera za 10 zł... A.G.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:47, 13/07/10

Tyle się mówi o dzieciach że wszystko dla nich ale dlaczego za wszystko trzeba płacić:( w okresie wakacji takie warsztaty powinny być za darmo....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:52, 13/07/10

Wesoła kompania panów zza hurtowni przyjmie do swego grona na czas letni młodych miłośników złotego trunku. Zapisy na miejscu.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń