Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jak rozegra to Wybrzeże?

MojaOrunia.pl » Sport » ...

 1 dodane: 11:02, 23/01/11

tagi:pieniądzeGdańskWybrzeżepiłka ręczna SHCsport

Czy tak szybko jak zostało reaktywowane „nowe” Wybrzeże, ma ono podzielić los "starego" i też upaść? Cała sprawa roznosi się … o pieniądze (bo w dzisiejszych czasach o co innego może chodzić). Póki co zawodnicy grają jednak bardzo dobrze.

Jak rozegra to Wybrzeże?
Jak rozegra to Wybrzeże?
Fot. gosc

Fotografia 1 z 1

Pewne niepokoje zaczęły się gdy z klubu odszedł Jerzy Nowak, główny sponsor klubu. Na walnym zgromadzeniu zarządu zapadły decyzje, które kto wie czy nie będą ważyć na losach gdańskiego szczypiorniaka. Nowak swoje odejście z klubu argumentował w ten sposób, że trzeba zadbać o sponsorów klubu. A jak twierdził, jego przeszłość na to nie pozwala. Ustępujący wiceprezes sam włożył w klub 115 tys. zł.
- To nie są duże pieniądze, ale pozwalają egzystować klubowi i sądzę, że zawodnicy są zadowoleni. Mają wypłacone premie, mają elegancki sprzęt, pracują poprawnie i całkowicie im się to należy - mówił wtedy Nowak.

Jaka przyczyna?
Czy człowiekowi, który z własnych nakładów włożył w klub 115 tys. zł na pewno chodziło tylko o dobro klubu? Czy sama sprawa rozniosła się o sponsorów? Być może przyczyna jest całkiem inna. Wywiadu jakiego pan Jerzy Nowak udzielił stronie www.shcwybrzeze.pl była wzmianka o zmianie nazwy klubu na Wybrzeże-Spójnia. Na co większość kibiców i samych zawodników odpowiedziała kategorycznie „nie”. Wydaje się, że prawdziwej przyczyny "decyzji" nie poznamy nigdy.

Tymczasem druga runda
Sami zawodnicy na razie nie mają się czym przejmować. Zaczęli już grę w drugiej rundzie od wyjazdowego zwycięstwa nad Alfą 99 Strzelno (46:28). Rekordzistą w ilości strzelonych bramek został Radosław Steege (16 goli). Jak widać pewne zawirowania w klubie nie wpłynęły na wyniki naszego zespołu, który obrał pewny kurs na pierwszą ligę.

Udowodnić dominację
Przy podobnym scenariuszu jaki odbył się w pierwszej rundzie, można powiedzieć, że nasz zespół znów nastrzela dużo bramek innym zespołom. Czyli decydujący mecz rozegramy prawdopodobnie u siebie w hali przy ulicy Smoleńskiej 5/7 z Pomezanią Malbork. Czy to wszystko znów pokaże jak Wybrzeże potrafi dzwignąć się w trudnych sytuacjach? O tym powinniśmy przekonać się już niedługo.

 

Galeria artykułu

Jak rozegra to Wybrzeże?

Jak rozegra to...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Myza

89.74.255.*

18:05, 27/01/11

Ja licze, że wyjdą z tego bez problemów i będzie awans czekam na Lige Mistrzów ;]

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA