Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 12/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńscy seniorzy nie będą się oszczędzać! Taki fitness już od listopada

 1 dodane: 18:31, 29/10/15

tagi:

Masz 60 (i więcej) lat i chciałbyś bezpłatnie poćwiczyć pod okiem profesjonalnego trenera? Na Oruni rusza właśnie projekt, który ci to umożliwi. - W tym wieku trzeba być aktywnym, by powstrzymać proces starzenia - przekonują eksperci.

Ryszard Petrak (na pierwszym planie) organizował już zajęcia w Gościnnej Przystani. Ale nie dla seni
Ryszard Petrak (na pierwszym planie) organizował już zajęcia w Gościnnej Przystani. Ale nie dla seni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Bóle stawów, spadek formy fizycznej, problemy z krążeniem to tylko kilka z dolegliwości z którymi na co dzień zmagają się osoby starsze. Sposobów na walkę z tymi problemami jest wiele, jednakże jeden z nich szczególnie skuteczny to ruch fizyczny.

- W tym wieku trzeba być aktywnym, w ten sposób można spowolnić efekty starzenia. Człowiek czuje się lepiej - mówi nam Ryszard Petrak, mieszkaniec Oruni i trener personalny, który organizował już zajęcia w Gościnnej Przystani.

To właśnie Petrak będzie niedługo wyciskał siódme poty z oruńskich seniorów. - Bez przesady - uśmiecha się nasz rozmówca. - Planujemy zajęcia raz na tydzień, jedna godzina.

Co ciekawe, zajęcia są bezpłatne. Kto je finansuje? Okazuje się, że Rada Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech Lipce, a ściślej rzecz ujmując pieniądze płyną z budżetu Rady.

- Zapraszamy seniorów z dzielnicy do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych pod okiem profesjonalnego trenera. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się już w czwartek 4 listopada, o godzinie 16:00 w Domu Sąsiedzkim „Gościnna Przystań” - mówi nam Maciej Kochanowski, przewodniczący Rady Orunia-Św. Wojciech-Lipce.

- Liczymy na to że dzięki tym zajęciom poprawi się kondycja fizyczna wiele seniorów z dzielnicy. Nie od dzisiaj wiadomo przecież że sport to zdrowie. Poza tym, zajęcia te będą świetną okazją do aktywizacji społecznej i poprawy stanu ducha wielu z uczestników - uważa Kochanowski.

Na pierwszym spotkaniu trener porozmawia z wszystkimi seniorami. - Muszę z każdym przeprowadzić indywidualny wywiad, dowiedzieć się o kontuzjach, dolegliwościach, stanach chorobowych. A później ustalam indywidualny plan treningowy.

Gościnna Przystań mieści się w budynku na Gościnnej 14.

Galeria artykułu

Ryszard Petrak (na pierwszym planie) organizował już zajęcia w Gościnnej Przystani. Ale nie dla seni

Ryszard Petrak...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.64.*

19:32, 02/11/15

Czy zajęcia odbędą się w czwartek (5.11), czy 4.11 czyli w środę

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.190.241.*

06:04, 30/10/15

Chętnie bym skorzystała z tych zajęć,ale niestety do 18 godziny /gdy są korki to dłużej/zajmuję się wnukami.Czy zajęcia nie mogą rozpoczynać się później.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA