Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 25/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będzie nowe boisko w Świętym Wojciechu

 1 dodane: 16:32, 13/07/16

tagi:

Z tej inwestycji ucieszą się najbardziej mieszkańcy Świętego Wojciecha – w ich okolicy, przy podstawówce nr 40 powstanie nowe boisko wielofunkcyjne. Sprawdziliśmy też, czy w szkołach na terenie Oruni i Oruni Górnej szykują się inne przedsięwzięcia.

Będzie nowe boisko w Świętym Wojciechu
Będzie nowe boisko w Świętym Wojciechu
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Do końca września w Św. Wojciechu wybudowane zostanie nowe boisko wielofunkcyjne. Powstanie na miejscu obecnego boiska asfaltowego, które położone jest tuż przy Szkole Podstawowej nr 40.

O nowej inwestycji w Św. Wojciechu mówią przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Będzie to nowe boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią sportową poliuretanową do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę. Zostanie też wykonane oświetlenie terenu, remont ogrodzenia, remont pobliskich schodów – wyliczają urzędnicy.

W rejonie boiska przy ulicy Stromej ma powstać też niewielkich rozmiarów plac zabaw. - Cała inwestycja ma zakończyć się do 30 września tego roku – informuje Agnieszka Zakrzacka z DRMG.

W najbliższych miesiącach szykują się też inne inwestycje na terenie szkół na Oruni i Oruni Górnej. Najwięcej pracy szykuje się w szkole przy ulicy Smoleńskiej. - Zlecono dokumentację na remont dachu i budowę basenu – mówi Zakrzacka.

O basenie na Orunie pisaliśmy TUTAJ. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

W szkole przy Małomiejskiej trwa modernizacja sieci grzewczej i sieci wodociągowej. Z kolei w placówce na Oruni Górnej (przy ulicy Hoene) szykuje się remont popękanych ścian.

Galeria artykułu

Będzie nowe boisko w Świętym Wojciechu

Będzie nowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

193.200.51.*

10:13, 17/07/16

Aż do 30 września,a czy remont nie mógł się rozpocząć już na początku lipca?,tak aby się skoñczył o wiele szybciej aby dzieci w nowym roku nie wchodzili w te wykopaliska...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.243.165.*

20:50, 13/07/16

A przedszkole na Lipcach ma remont części gastronomii :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA