Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 26/09/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miasto ogłasza przetarg na ostatni etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego

 1 dodane: 18:51, 24/08/16

tagi:

Ostatni etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego coraz bliżej – miasto ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy robót. Oferty zostaną otwarte 8 września.

 Miasto ogłasza przetarg na ostatni etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego
Miasto ogłasza przetarg na ostatni etap
Fot. Amfiteatr w Parku Oruńskim

Fotografia 1 z 1

- Park na Oruni to taka gdańska perła, którą nie wszyscy jeszcze odkryli. A jest on niewiele mniej urokliwy od Parku Oliwskiego: świetny na rodzinne przechadzki, na złapanie chwili „oddechu” i odpoczynku od codziennych spraw – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który zapowiada ostatni etap rewaloryzacji tego zieleńca.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła właśnie przetarg na wybór wykonawcy robót. Oferty zostaną otwarte 8 września. Po wyborze wykonawcy, prace rozpoczną się w kolejnych tygodniach. Jeszcze w tym roku ruszy więc ostatni etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego. Potrwa on do listopada 2017 roku.

Ostatni prac rewaloryzacji ma przynieść między innymi budowę niewielkiego amfiteatru, który stanie za drugim stawem w Parku. Oprócz tego zaplanowano remont wozowni. - Budynek istniejącej wozowni zostanie zrewaloryzowany z zachowaniem i wyeksponowaniem detali historycznych – informują urzędnicy.

Rewaloryzacja Parku to także budowa ścieżek spacerowych, budowa oświetlenia, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a także aranżacja małej architektury. W Parku znajdzie się też miejsce na 11 kamer – dziewięć z nich to kamery stacjonarne, dwie – kamery obrotowe).

We wcześniejszych latach w ramach rewaloryzacji Parku powstały drewniane pomosty, kamienne murki oraz ścieżki spacerowe i fontanna z okrągłą misą (stylizowaną na tę, która jest znana z XIX. wiecznej ikonografii). W 2015 roku, na terenie parku „wyrosły” kolorowe i nowoczesne place zabaw i zamontowane zostały urządzenia siłowni napowietrznej.

- Od kilku lat Park przechodzi rewitalizację, pięknieje. To złożony proces. Na dwa pierwsze etapy rewaloryzacji wydaliśmy w sumie 2,2 mln zł. Jak zmiany podobają się mieszkańcom najlepiej świadczy chyba liczba spacerowiczów – uważa prezydent.

A tych rzeczywiście nie brakuje - w ciepłe dni oruński zieleniec przeżywa prawdziwe oblężenie.

Jednak są też komentarze oruniaków, którym obecne zmiany w Parku niezbyt się podobają. Ludzie krytykują między innymi wycinkę drzew, inny układ alejek i zbyt wąskie ścieżki.

A co Wy sądzicie o zmianach w Parku Oruńskim?

Galeria artykułu

 Miasto ogłasza przetarg na ostatni etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego

Miasto ogłasza...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.204.*

13:16, 26/08/16

Popieram poniższy komentarz. Zdecydowanie za mało kwiatów , w Parku Oliwskim na każdym kroku są piękne , kolorowe rabaty kwiatowe u nas strasznie ubogo. Szkoda.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

176.221.123.*

00:19, 26/08/16

Za mało kwiatów,wszędzie prawie trawa.Kiedyś były piękne róże rabatowe i pnące,posadzone podczas pierwszej,niedokończonej rewaloryzacji parku w 1975roku. A teraz jest tylko mała rabata płożących różyczek.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.102.*

12:33, 25/08/16

no i fajnie :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA