Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 27/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejni lokatorzy wprowadzą się do miejskich budynków przy Madalińskiego

 1 dodane: 16:44, 26/09/16

tagi:

Na granicy Chełmu i Oruni oddane zostaną jutro do użytku dwa kolejne budynki komunalne. Klucze do mieszkań dostaną 24 rodziny.

W 2014 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę na Madalińskiego.
W 2014 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę na Madalińskiego.
Fot. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zespołu budynków komunalnych przy Madalińskie

Fotografia 1 z 1

Osiedle mieszkaniowe przy ulicy Madalińskiego składać się będzie z siedmiu budynków. W każdym z nich mieści się 12 mieszkań.

W zeszłym roku miasto (inwestycja realizowana jest przez spółkę miejską – Gdańska Infrastruktura Społeczna) oddało tutaj cztery budynki. Jutro do dwóch kolejnych wprowadzą się następni lokatorzy. Ostatni budynek z 12 lokalami mieszkalnymi powstanie w 2018 roku.

To mini osiedle ma też 101 miejsc parkingowych i 70 miejsc postojowych dla rowerów. - Do dyspozycji mieszkańców będzie plac z urządzeniami rekreacyjnymi w formie siłowni na świeżym powietrzu oraz ogrodzony plac zabaw dla dzieci – dopowiadają urzędnicy.

W ramach inwestycji realizowany jest także kompletny układ komunikacyjny - chodniki wraz z drogami komunikacyjnymi wewnątrz osiedla oraz drogą dojazdową od ulicy Madalińskiego.

Szacowany łączny koszt inwestycji to około 14 milionów złotych.

Galeria artykułu

W 2014 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę na Madalińskiego.

W 2014 roku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA