Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 01/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Strajk nauczycieli w Polsce. Protesty na Małomiejskiej i Emilii Hoene

 1 dodane: 09:06, 31/03/17

tagi:

W całej Polsce w wielu szkołach trwa strajk nauczycieli. Protesty odbywają się też w niektórych oruńskich placówkach.

 Strajk nauczycieli w Polsce. Protesty na Małomiejskiej i Emilii Hoene
Strajk nauczycieli w Polsce. Protesty na
Fot. licencja public domain, Creative Commons Zero - CC0

Fotografia 1 z 1

Nauczyciele walczą o dziesięcioprocentowe podwyżki płac. Żądają także utrzymania etatów, które mogą być zagrożone wraz ze wprowadzeniem reformy oświaty.

Dzisiejsze protesty organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. Nie wszystkie szkoły zdecydowały się na strajk.

Protesty odbywają się tylko w tych placówkach, gdzie wcześniej przeprowadzono tak zwane referenda strajkowe. Jeżeli w głosowaniach większość nauczycieli opowiedziało się za strajkiem, w takich szkołach zdecydowano się na strajk.

Chociaż są i wyjątki. W Gimnazjum nr 10 na Oruni przeprowadzono takie referendum i większość nauczycieli chciała strajkować. Jak informuje nas dzisiaj dyrektor placówki Jolanta Bocian, w Gimnazjum nr 10 wszyscy nauczyciele stawili się dzisiaj do pracy. - Nie ma strajku, nauczyciele zmienili swoją wcześniejszą decyzję – mówi.

Strajk odbywa się za to w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 przy ulicy Małomiejskiej. - 58 procent nauczycieli naszej placówki zdecydowało się wziąć udział w strajku. Mowa o 34 osobach – dla portalu MojaOrunia.pl wypowiada się Celina Stachowicz, dyrektor ZKPiG nr 5.

Strajkujący są w szkole, ale nie uczą dzisiaj dzieci. - Nauczyciele przebywają w specjalnie wyznaczonej dla nich sali lekcyjnej – tłumaczy Stachowicz.

Strajkują również nauczyciele w ZKPiG nr 6 na Oruni Górnej. Jak tłumaczono nam w sekretariacie placówki, dyrektor nie otrzymał jeszcze dokładnych danych od Komitetu Strajkowego, i nie był w stanie nam podać, ilu nauczycieli dzisiaj protestuje.

Nie ma żadnych protestów w Szkole Podstawowej nr 16 przy ulicy Ubocze, w Szkole Podstawowej nr 40, ani w CKZiU nr 2 przy ulicy Smoleńskiej. Takie informacje otrzymaliśmy od dyrekcji placówek.

Jak podaje Elżbieta Markowska, szefowa pomorskiego ZNP, w Gdańsku strajkuje dzisiaj kilkadziesiąt placówek szkolnych.

Galeria artykułu

 Strajk nauczycieli w Polsce. Protesty na Małomiejskiej i Emilii Hoene

Strajk...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

82.145.221.*

14:56, 02/04/17

Jednak do SP16 i Gim10 nie dotarła żadna cywilizacja... Zamiast wesprzeć to się wypięli. Likwidacja gimnazjów to słuszna sprawa - jak najbardziej ale obecny rząd sam robi sobie pod górkę. 1 - ten proces ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA