Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 30/05/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Lokalny wolontariat na Oruni. Ważne spotkanie już jutro!

 1 dodane: 08:16, 04/09/17

tagi:

Już jutro (5 września) o godzinie 16:30 w Gościnnej Przystani rozpocznie się spotkanie lokalnego centrum wolontariatu. Jeżeli chcesz pomagać, albo sam potrzebujesz pomocy, to jest to oferta właśnie dla ciebie

Lokalny wolontariat na Oruni. Ważne spotkanie już jutro!
Lokalny wolontariat na Oruni. Ważne spotkanie już
Fot. Facebook wolontariatgdansk

Fotografia 1 z 1

Dawid Jastrzębski z Regionalnego Centrum Wolontariatu w rozmowie z nami mówi, że w Gdańsku w ramach RCW działa około trzech tysięcy wolontariuszy. W tym roku w Gdańsku ruszyły tak zwane lokalne centra wolontariatu, które funkcjonują m.in. na Biskupiej Górce, Stogach, w Dolnym Mieście, Nowym Porcie, ale też i na Oruni.

- Chcemy ruszyć z wolontariatem także i do poszczególnych dzielnic. Oczywiście już teraz nasi wolontariusze działają w całym Gdańsku, ale takie lokalne ośrodki również są potrzebne.

W dużym skrócie można powiedzieć następująco: takie lokalne centra powstały po to, by skupić mieszkających w danej dzielnicy wolontariuszy, a także by wspólnie nakreślić mapę potrzeb w danym miejscu.

Już teraz wolontariusze w Gdańsku pomagają na wiele sposobów. Najmłodsi z nich to uczniowie szkoły podstawowej, którzy pomagają na przykład przy organizowanych w mieście imprezach sportowych. Najstarsi mają 80 i więcej lat, i działająna różne sposoby, na przykład oferują wsparcie przy organizowaniu targów seniora. Wolontariat to także m.in. udzielanie bezpłatnych korepetycji, czy np. cykliczna pomoc w robieniu zakupów dla starszych i schorowanych ludzi.

Na Oruni, gdzie jak pokazują miejskie statystyki, mieszka stosunkowo dużo osób starszych, pomoc wolontariuszy z pewnością się przyda.

Jeżeli masz trochę wolnego czasu, i chciałbyś pomagać innym, przyjdź we wtorek o godzinie 16:30 do Gościnnej Przystani. Wtedy też rozpocznie się spotkanie lokalnego centrum wolontariatu na Oruni.

- Wolontariat nie zapewnia oczywiście gratyfikacji finansowych. Ale nasze centrum oferuje szereg innych gratyfikacji. Poczynając od różnych bezpłatnych szkoleń, na spotkaniach integracyjnych kończąc – podkreśla Jastrzębski.

Więcej informacji na temat gdańskiego wolontariatu znaleźć można na stronie: wolontariatgdansk.pl.

Galeria artykułu

Lokalny wolontariat na Oruni. Ważne spotkanie już jutro!

Lokalny...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA