Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 18/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wyniki budżetu obywatelskiego. Będzie wieża widokowa w Parku Oruńskim! A także...

 1 dodane: 11:31, 04/10/17

tagi:

Znamy wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego w Gdańsku. Sześć zwycięskich wniosków dotyczy terenu Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha.

Jeden z projektów ogólnomiejskich dotyczy Parku Oruńskiego
Jeden z projektów ogólnomiejskich dotyczy Parku Oruńskiego
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W trwającym dwa tygodniu głosowaniu internetowym wzięło udział 44655 gdańszczan, o 7,7 tys. więcej niż przed rokiem. Frekwencja wyniosła około 11 procent.

W całym Gdańsku głosować można było na blisko 300 projektów. Ostatecznie w głosowaniu wyłoniono 96 zwycięskich projektów dzielnicowych i pięć ogólnomiejskich. W każdej z tej kategorii oruniacy mają inwestycję, z której mogą się cieszyć.

Przypomnijmy, zwycięskie wnioski w budżecie obywatelskim zostaną zrealizowane przez miasto w ciągu dwóch lat.

Jakie projekty wygrały na Oruni, Św. Wojciechu i Lipcach?

Najwięcej głosów (850) zebrała tutaj propozycja inwestycji, która zakłada budowę kładki pieszo-rowerowej nad Kanałem Raduni, na wysokości Dworu Ferberów. Mieszkańcy dzielnicy doczekają się też modernizacji placu przy ulicy Głuchej (627 głosów) i ważnej inwestycji drogowej - wydłużenia prawoskrętu z ulicy Dworcowej w Trakt św. Wojciecha (w stronę Gdańska). Z budżetu obywatelskiego zostaną też zrealizowane schody terenowe na wał Kanału Raduni w Św. Wojciechu, a także projekt kulturalny "Kulturalna dzielnica".

Oruniacy odnieśli też sukces w projektach ogólnomiejskich budżetu obywatelskiego. W całym Gdańsku zwycięskich projektów jest pięć, a wśród nich jest budowa wieży widokowej w Parku Oruńskim. Na ten projekt zagłosowało aż 3775 osób z całego Gdańska.

Co ciekawe, na Ujeścisku-Łostowicach całą pulę "zgarnął" jeden kosztowny projekt. Mowa o budowie parku rekreacyjnego na osiedlu 5 Wzgórz. Inicjatorzy tej inwestycji ocenili jej koszt na ponad 520 tys zł.

 

Galeria artykułu

Jeden z projektów ogólnomiejskich dotyczy Parku Oruńskiego

Jeden z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.207.30.*

18:25, 10/10/17

*53 też jestem za Orunią bez Lipiec i św. Wojciecha oni nie chcą być z Orunią ...a i Oruni byłoby lepiej :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.30.*

18:23, 10/10/17

*102 do końca listopada już pewien czas wykonawca wykonuje prace (instalacje pod oświetlenie).

zgloś naruszenie
awatar

gosc

153.19.102.*

13:52, 09/10/17

W ubiegłym roku zagłosowano na ścieżkę od tunelu do Gośćinnej i do tej pory ścieżki nie ma. Kiedy projekt zostanie zrealizowany???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

153.19.102.*

11:23, 05/10/17

Szkoda wielka, że nie przeszedł projekt przycinki drzew w parku przy ul. Związkowej. usiaść na ławki nie można bo zaraz ptaki na ciebie narobią. Przejście chodnikiem też nie chroni przed "obsraniem"

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

17:28, 04/10/17

Mogliby naprawdę oddzielić Orunię od Wojciecha i Lipiec. Przecież te okolice nie mają ze sobą wiele wspólnego.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA