Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 09/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Chcesz zostać radnym dzielnicy? To musisz przyjść na to spotkanie!

 1 dodane: 18:13, 07/02/19

tagi:

Raz jeszcze przypominamy o tej ważnej inicjatywie. 8 lutego o godzinie 18 w Gościnnej Przystani rozpocznie się spotkanie kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". W Gdańsku wybory do rad dzielnic odbędą się 24 marca.

 Chcesz zostać radnym dzielnicy? To musisz przyjść na to spotkanie!
Chcesz zostać radnym dzielnicy? To musisz przyjść
Fot. Biuro Rozwoju Gdańska

Fotografia 1 z 1

- To będzie spotkanie, na którym przypomnimy, czym zajmuje się rada dzielnicy w Gdańsku, jakie ma kompetencje. Podpowiemy też, jak zarejestrować się jako kandydat do takiej rady - mówi nam Agnieszka Bartków, szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce".

Obecna kadencja rad dzielnic w Gdańsku właśnie się kończy. 24 marca odbędą się wybory na kolejną kadencję. Gdańszczanie będą wybierać swoich reprezentantów aż w 35 dzielnicach. Oczywiście również i w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce szykują się wybory.

Każdy, kto chciałby kandydować do rady dzielnicy musi do 22 lutego zebrać 30 podpisów mieszkańców i w urzędzie złożyć wszystkie niezbędne dokumenty. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Bartków, która ponownie będzie kandydowała do oruńskiej rady dzielnicy, podkreśla, że gra jest warta świeczki. Przypomina, że w tym roku budżet rad dzielnic (pieniądze pochodzą z miasta) mocno się zwiększy, a Orunia-Św.Wojciech-Lipce mają szansę na blisko 260 tys. zł rocznie. To cztery razy więcej niż dotychczas. Wiele zależy tutaj jednak od frekwencji w marcowych wyborach.

Galeria artykułu

 Chcesz zostać radnym dzielnicy? To musisz przyjść na to spotkanie!

Chcesz zostać...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

04:15, 02/02/19

ze wzgledu na zmiane aktu wyborczego tzw.uchylenie wiekowe obywateli dzielnic NOWORODKI NIEMOWLETA I DZIECI DO 13 LAT MOGA GLOSOWAC NA RADNYCH DZIELNIC I BUDRZET OBYWATELSKI..???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

12:01, 01/02/19

A może by na Portalu Moja Orunia zamieścić krótkie recenzje obecnych radnych dzielnicowych: czym się zajmowali, co udało się zrobić, ich plusy i minusy, zaangażowanie...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA