Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 12/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W Św. Wojciechu zachęcali do głosowania na radę dzielnicy

 2 dodane: 09:22, 18/03/19

tagi:

Wczoraj pod kościołem w Św. Wojciechu pojawili się kandydaci na radnych dzielnicy. Cel był jasny: zachęcić jak najwięcej ludzi do głosowania 24 marca. Mieszkańcy, z którymi udało nam się porozmawiać, deklarują, że wezmą udział w wyborach do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce".

W Św. Wojciechu zachęcali do głosowania na radę dzielnicy
W Św. Wojciechu zachęcali do głosowania na radę
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

O wyborach do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" pisaliśmy TUTAJ. Głosowanie odbędzie się 24 marca i wszystko zależy tutaj od frekwencji.

Jeżeli do urn pójdzie mniej niż 5 procent mieszkańców Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha rada dzielnicy nie powstanie, a dzielnica straci dodatkowe pieniądze z budżetu miasta. I wariant najbardziej optymistyczny: jeżeli w tych wyborach zagłosuje więcej niż 16 procent mieszkańców, przez cztery lata dzielnica otrzyma z budżetu miasta ponad milion złotych dodatkowo.

Wiedzą o tym kandydaci na radnych, którzy wszędzie tam gdzie mogą zachęcają swoich sąsiadów, by 24 marca poszli głosować.

Wczoraj grupa kandydatów pojawiła się też pod kościołem w Św. Wojciechu. Kandydaci częstowali mieszkańców kawą i słodkościami. Rozdawali też naszą "wyborczą" gazetę, o której pisaliśmy TUTAJ.

Mieszkańcy, z którymi udało nam się porozmawiać, deklarują, że wezmą udział w wyborach do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Niektórzy uważają jednak, że temat wyborów do rady dzielnicy jest wciąż zbyt mało rozpromowany i że wielu ich sąsiadów nie wie o głosowaniu 24 marca.

Wczoraj pod kościołem św. Wojciecha zapytaliśmy też mieszkańców, jakimi tematami przyszli radni dzielnicy powinni się zająć w pierwszej kolejności. Odpowiedzi były różne. Mieszkańcy prosili, by radni walczyli w mieście o remonty lokalnych dróg, modernizację wodociągu w Niegowie, przejazdy bezkolizyjne i lepsze dojazdy na wał Kanału Raduni. Jedna z osób wskazywała też na potrzebę stworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla Lipiec, tak aby ta część Gdańska mogła rozwijać się dużo szybciej.

Galeria artykułu

W Św. Wojciechu zachęcali do głosowania na radę dzielnicy

W Św. Wojciechu...

W Św. Wojciechu zachęcali do głosowania na radę dzielnicy

W Św. Wojciechu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA