Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 30/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Festyn w Parku Oruńskim. Organizatorzy podają nam kolejne informacje

 1 dodane: 19:04, 30/05/19

tagi:

16 czerwca (niedziela) już po raz 21. odbędzie się Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, w tym wiele z nich ma być bezpłatnych. Jak się dowiedzieliśmy, SIL "Orunia" chce w tym roku uhonorować pośmiertnie Pawła Adamowicza. Śp. prezydent ma otrzymać odznaczenie Kawalera Syrenki Oruńskiej.

Festyn w Parku Oruńskim. Organizatorzy podają nam kolejne informacje
Festyn w Parku Oruńskim. Organizatorzy podają nam
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Szczegółowy program Festynu w Parku Oruńskim wciąż jest opracowywany, ale organizatorzy (Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Orunia") już teraz podają nam nieco informacji.

Dobra zabawa w Parku Oruńskim. Kraina Wodna, atrakcje sportowe

W niedzielę (16 czerwca) Park Oruński zostanie podzielony na krainy dobrej zabawy, gdzie najmłodszych czeka wiele atrakcji. Tradycyjnie też nie zabraknie konkursów dla dzieci, gdzie będzie można wygrać liczne nagrody.

Partnerem dla SIL "Orunia" jest tutaj Saur Neptun Gdańsk, który przygotowuje Krainę Wodną. W Parku pojawi się duży basen, gdzie dzieci będą mogły popływać na małych łódkach. Mają też być zjeżdżalnie i trampoliny. W namiotach przez kilka godzin odbywać się będą konkursy i zabaw dla dzieci. Jak się dowiedzieliśmy, Kraina Wodna ma oferować sporo bezpłatnych atrakcji, m.in. zjeżdżalnie, trampoliny, ale i watę cukrową.

Partnerem SIL "Orunia" jest tutaj także Fundacja Familly Challenge, która zajmuje się m.in. organizowaniem biegów przełajowych. Można się więc spodziewać, że na festynie nie zabraknie atrakcji sportowych.

Przemarsz z Gościnnej

Kraina Wodna ma funkcjonować w godzinach od 12 do 18, Kraina Dobrej Zabawy - od 14 do 17, atrakcje przygotowane przez Familly Challenge - od 14 do 17. Z kolei od godziny 18 do 20 w amifteatrze trwać będzie wieczór tararski, na który składać się będą liczne występy.

Tradycyjnie już na początku imprezy odbędzie się wspólny przemarsz z ulicy Gościnnej do Parku Oruńskiego. Barwny korowód ma wystartować około 13:30, tuż po uroczystej mszy w kościele przy Gościnnej.

Pośmiertna nagroda dla Pawła Adamowicza

Jak się dowiedzieliśmy, organizatorzy chcą w tym roku uhonorować pośmiertnie Pawła Adamowicza. Śp. prezydent ma otrzymać odznaczenie Kawalera Syrenki Oruńskiej. Do tej pory odznaczenie to otrzymali: Jan Misiek (artysta), profesor Jerzy Samp (autor wielu książek na temat historii Gdańska i Oruni), Aleksander Nagucki (wieloletni prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia") i Stanisław Zaremba (zasłużony działacz sportowy).

Co ważne, SIL "Orunia" chce też w trakcie festynu zaprezentować wystawę archiwalnych zdjęć, które ukazują prezydenta Pawła Adamowicza podczas różnych imprez w Parku Oruńskim. - To za sprawą decyzji prezydenta Adamowicza Park Oruński został zmodernizowany. Ale także i wiele innych oruńskich inwestycji zadziało się właśnie za sprawą determinacji prezydenta. Chcemu mu za to podziękować - tłumaczy nam Piotr Wróblewski, szef SIL "Orunia".

Informacje dla kierowców

Organizatorzy zwracają uwagę, że w niedzielę może być problem z parkowaniem wzdłuż ulicy Nowiny. Przygotowano więc kilka parkingów w okolicy. Swoje auto będzie można zostawić np. w pobliżu przychodni na Gościnnej, przy Domu Kultury na Dworcowej i w rejonie Biedronki. Zabytkowa brama do Parku Oruńskiego zostanie zamknięta - nie będzie więc można tutaj wjechać samochodem.

Galeria artykułu

Festyn w Parku Oruńskim. Organizatorzy podają nam kolejne informacje

Festyn w Parku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.44.*

13:23, 02/06/19

Przepraszam, a za jakie zasługi dla Oruni ma zostać odznaczony Pan Adamowicz?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.245.*

16:46, 01/06/19

W końcu ktoś pomyślał i zamknie tą bramę. Ul. Raduńska powinna być jednokierunkowa od skrzyżowania z ul. Nowiny do mostku przy ul. Raduńska 30. Dodatkowo ten mostek też powinien być jednokierunkowy tz możliwość ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA