Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 30/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńskie dzieciaki pojechały na wymarzone wakacje. Pomogli ludzie z dzielnicy

 1 dodane: 10:30, 04/08/20

tagi:

Dzieciaki zbierały puszki i z pomocą wychowawców z Gościnnej Przystani szyły maseczki. Wszystko po to, by móc pojechać na spływ kajakowy. Udało się. Ale w dużej mierze za sprawą hojności oruniaków, w tym finansowej pomocy lokalnej rady dzielnicy.

Oruńskie dzieciaki pojechały na wymarzone wakacje. Pomogli ludzie z dzielnicy
Oruńskie dzieciaki pojechały na wymarzone wakacje.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pod koniec lipca 18 dzieciaków z Oruni, Lipiec i Św. Wojciech pojechało na spływ kajakowy nad rzekę Brda. Były pod opieką ludzi z Gościnnej Przystani. Obóz trwał kilka dni, a jego uczestnicy przepłynęli łącznie 56 km.

To już tradycja. Każdego roku oruński Klub Młodych "Wataha" wyjeżdża na tygodniowy spływ kajakowy, organizowany przez ludzi z Domu Sąsiedzkiego „Gościnna Przystań”. To właśnie w Gościnnej od lat funkcjonuje "Wataha", który skupia kilkanaście osób z Oruni.

Tradcyjnie już dzieciaki i pracownicy Gościnnej Przystani szukają pieniędzy na opłacenie wyjazdu. W tym roku było tak samo. Na wyjazd potrzeba było około 10 tysięcy złotych.

Ponad pięć tysięcy złotych ze swojego budżetu dołożyła Rada Dzielnica "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Były też darowizny od oruniaków. Rekordzistą był mężczyzna, który przyniósł do Gościnnej Przystani 2 tysiące złotych.

Dzieciaki również zbierały pieniądze. Z pomocą wychowawców Gościnnej Przystni szyły maseczki, które były później sprzedawane. Zbierały też puszki.

W końcu udało się zebrać całą sumę. I wymarzone wakacje stały się faktem.

- Serdecznie dziękujemy Wszystkim tym dzięki, którym młodzi oruniacy mieli szansę zdobywać kolejne szerokie wody - mówi Karolina Felczak z Gościnnej Przystani, która była jednym z opiekunów na kajakowym spływie.

Galeria artykułu

Oruńskie dzieciaki pojechały na wymarzone wakacje. Pomogli ludzie z dzielnicy

Oruńskie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA