Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Darmowy koncert promujący album ,,Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” w sobotę o godz. 19:00 w Stacji Orunia GAK!

Już w najbliższą sobotę (26.06) o godzinie 19:00 w budynku Stacji Orunia GAK przy ulicy Dworcowej 9, Scena Muzyczna GAK zorganizuje koncert promujący album ,,Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski”.

Darmowy koncert promujący album ,,Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” w sobotę o godz. 19:00 w Stacji Orunia GAK!
Darmowy koncert promujący album ,,Orchestral
Fot. Scena_Muzyczna

Fotografia 1 z 1

Na wydarzeniu, w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress pod batutą Szymona Morusa, usłyszymy kultowe utwory zespołu Republika – „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżkę dźwiękową z filmu „Wiedźmin”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, miejsc nie trzeba rezerwować, jednak będzie obowiązywać 75% zajętości wszystkich dostępnych miejsc. Na koncercie obowiązywać będą również wszystkie obowiązujące zasady reżimu sanitarnego.

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane, pod którego patronatem działa Orkiestra Kameralna Progress serdecznie zapraszają na koncert promujący najnowszy album  “orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski”. Jest to niecodzienny projekt poświęcony twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta. Grzegorz Ciechowski, bo o nim mowa, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej.

Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje. – Choć zdajemy sobie sprawę jak wielka moc utworów Grzegorza Ciechowskiego tkwi w warstwie słownej, zdecydowaliśmy się cały materiał zarejestrować w wersji czysto instrumentalnej – mówi Szymon Morus – pomysłodawca projektu, dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress.
– W piosenkach lidera Republiki drzemie potężny ładunek emocjonalny. Odnaleźć w nich można nostalgię, smutek, miłość i bunt, których nie zdołają opisać w pełni słowa. Stąd odważna idea, by to co niewyrażalne wyrazić poprzez głębię i ekspresję instrumentów smyczkowych – w przestrzeni dźwiękowej, w której czujemy się najswobodniej. Rejestrując utwory na niniejszy album, przyświecał nam szczególny cel. By poprzez „klasyczny” pryzmat wykształconych doświadczeń artystycznych, ukazać ponadczasowość twórczości Obywatela G.C.
Na koncercie usłyszymy przeboje Republiki – w absolutnie oryginalnej odsłonie ukazującej muzyczną spuściznę Ciechowskiego. Zabrzmią m.in. takie utwory jak: „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżkę dźwiękową z filmu „Wiedźmin”. Płytę ,,Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” mecenatem objął Prezydent Tczewa – Mirosław Pobłocki.

Już w najbliższą sobotę (26.06) o godzinie 19:00 w budynku Stacji Orunia GAK przy ulicy Dworcowej 9, Scena Muzyczna GAK zorganizuje koncert promujący album ,,Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski”. Na wydarzeniu,  w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress pod batutą Szymona Morusa, usłyszymy kultowe utwory zespołu Republika – „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżkę dźwiękową z filmu „Wiedźmin”.  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, miejsc nie trzeba rezerwować, jednak będzie obowiązywać 75% zajętości wszystkich dostępnych miejsc. Na koncercie obowiązywać będą również wszystkie obowiązujące zasady reżimu sanitarnego.

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane, pod którego patronatem działa Orkiestra Kameralna Progress serdecznie zapraszają na koncert promujący najnowszy album  “orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski”. Jest to niecodzienny projekt poświęcony twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta. Grzegorz Ciechowski, bo o nim mowa, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej. Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje. – Choć zdajemy sobie sprawę jak wielka moc utworów Grzegorza Ciechowskiego tkwi w warstwie słownej, zdecydowaliśmy się cały materiał zarejestrować w wersji czysto instrumentalnej – mówi Szymon Morus – pomysłodawca projektu, dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress. – W piosenkach lidera Republiki drzemie potężny ładunek emocjonalny. Odnaleźć w nich można nostalgię, smutek, miłość i bunt, których nie zdołają opisać w pełni słowa. Stąd odważna idea, by to co niewyrażalne wyrazić poprzez głębię i ekspresję instrumentów smyczkowych – w przestrzeni dźwiękowej, w której czujemy się najswobodniej. Rejestrując utwory na niniejszy album, przyświecał nam szczególny cel. By poprzez „klasyczny” pryzmat wykształconych doświadczeń artystycznych, ukazać ponadczasowość twórczości Obywatela G.C..

Na koncercie usłyszymy przeboje Republiki – w absolutnie oryginalnej odsłonie ukazującej muzyczną spuściznę Ciechowskiego. Zabrzmią m.in. takie utwory jak: „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżkę dźwiękową z filmu „Wiedźmin”. Płytę ,,Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” mecenatem objął Prezydent Tczewa – Mirosław Pobłocki.

Galeria artykułu

Darmowy koncert promujący album ,,Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” w sobotę o godz. 19:00 w Stacji Orunia GAK!

Darmowy koncert...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA