Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńska Gwiazdka znowu rozbłyśnie

 1 dodane: 17:32, 30/11/11

tagi:GościnnaDworcowaGwiazdka na OruniSIL

Zabawa dla dzieci w Dworku Artura, barwny korowód na Dworcowej, zapalanie choinki na Gościnnej, pokaz sztucznych ogni, jarmarczne stragany, śpiewanie kolęd w asyście uczestniczki „Mam Talent” – 6 grudnia o godzinie 14-ej rozpocznie się XIII Gwiazdka na Oruni. Organizatorzy liczą, że w imprezie weźmie udział kilkaset osób.

W zeszłym roku Gwiazdka na Oruni zgromadziła kilkaset osób. Jak będzie teraz?
W zeszłym roku Gwiazdka na Oruni zgromadziła kilkaset osób. Jak będzie teraz?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W tym roku po raz pierwszy „Gwiazdka na Oruni” będzie mieć swoją odsłonę aż na dwóch ulicach. Na Dworcowej, w tamtejszym Dworku Artura odbędzie się zabawa dla dzieci z terenu dzielnicy.

- Wsłuchaliśmy się w głosy mieszkańców i postanowiliśmy nie ograniczać się do imprezy tylko pod dachem. Ustawimy scenę na Gościnnej, zapalimy lampki na choince, będą sztuczne ognie i koncert w tamtejszym kościele – opowiada Piotr Wróblewski, szef Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, które jest głównym organizatorem wtorkowej imprezy.

W Dworku Artura będą tańce, śpiewanie, konkursy i nagrody. Mikołajkowe szaleństwo rozpocznie się już o 14. Zabawa potrwa około półtorej godziny. Następnie dzieci i młodzież z lokalnych przedszkoli i szkół w asyście policjantów i strażników miejskich przemaszerują z ulicy Dworcowej na ulicę Gościnną.

- Wszystko zostało zorganizowane tak, aby sprawić jak najmniej utrudnień dla kierowców. Przemarsz potrwa około 10 minut i to w czasie, kiedy szlaban na Dworcowej jest zawsze zamknięty – zapewnia Wróblewski.

Na Gościnnej zostaną rozświetlone lampki na choince. Nie zabraknie również wspólnego śpiewania kolęd. Oruniaków wspierać będzie Katarzyna Laszkowska, która swe niebagatelne, wokalne umiejętności prezentowała w popularnym programie „Mam Talent”.

W imprezie weźmie udział prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Miłośników fajerwerków ucieszy fakt, iż podczas XIII Gwiazdki na Oruni szykuje się pięciominutowy pokaz sztucznych ogni.

Na jarmarcznych straganach (wystawiać je będą  m.in. lokalne szkoły) za symboliczną złotówkę będzie można zakupić różnego rodzaju smakołyki: barszcz, chleb ze smalcem, ciasta. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na operację 5-letniego Stasia, mieszkańca Oruni Górnej, o którym pisaliśmy tutaj. Niestety styczniowa operacja nie zakończyła się pełnym sukcesem, potrzeba kolejnej interwencji lekarzy.

O godzinie 17 w kościele przy ulicy Gościnnej rozpocznie się koncert zespołu Grole, którego członkowie reprezentują Dom Pomocy Społecznej z ulicy Starogardzkiej.  

Trwa jeszcze konkurs dla lokalnych szkół i przedszkoli na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Wszystkie prace będzie można oglądać w kościele przy ulicy Gościnnej już w trakcie XIII Gwiazdki na Oruni.

Miasto przeznaczyło trzy tysiące złotych na organizację wtorkowej imprezy. Gwiazdka na Oruni dostała również finansowe wsparcie (dwa tysiące złotych) od Rady Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

W dniu imprezy szykują się zmiany w organizacji ruchu. W godzinach 14:30-17 zamknięty dla samochodów zostanie wjazd na ulicę Gościnną (koło budynku dawnego Komisariatu). We wtorek (do końca zabawy) nie będzie można parkować samochodów w rejonie kuźni i przychodni (od ulicy Gościnnej).

Kierowcy będą mogli zaparkować swoje samochody na tyłach przychodni i na boisku Gimnazjum nr 10.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, na które składają się: Gdański Archipelag Kultury, Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 3 Gdańsk Orunia, Komisariat nr 1 w Gdańsku, NZOZ Rened Lectus, parafia pw. Św. Jana Bosko, Pizzeria Leone, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Przedszkola (nr 9, nr 11, nr 24, nr 77, „Krasnal”), SALOS,  Szkoły ( Gimnazjum nr 10, Szkoła Podstawowa nr 16, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego, ZKPiG nr 5) Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS, Zespół Pracy Socjalnej MOPS. Gwiazdkę na Oruni wsparła również Rada Osiedla "Orunia-Św. Wojciech-Lipce".
Organizatorzy: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, na które składają się: Gdański Archipelag Kultury, Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 3 Gdańsk Orunia, Komisariat nr 1 w Gdańsku, NZOZ Rened Lectus, parafia pw. Św. Jana Bosko, Pizzeria Leone, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Przedszkola (nr 9, nr 11, nr 24, nr 77, „Krasnal”), SALOS,  Szkoły ( Gimnazjum nr 10, Szkoła Podstawowa nr 16, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego, ZKPiG nr 5) Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS, Zespół Pracy Socjalnej MOPS. Gwiazdkę na Oruni wsparła również Rada Osiedla "Orunia-Św. Wojciech-Lipce".

Galeria artykułu

W zeszłym roku Gwiazdka na Oruni zgromadziła kilkaset osób. Jak będzie teraz?

W zeszłym roku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.82.*

09:53, 03/12/11

fajnie

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.93.*

17:25, 01/12/11

Szkoda że festyn nie jest w niedziele albo sobotę jak kiedyś. Zdecydowanie więcej osób by przyszło.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.103.*

14:12, 01/12/11

W gim.10 6.12.2011 o godz.17.00 odbędzie sie przedstawienie pt."Sąd Ostateczny". Występ odbędzie sie prze gośćmi m.in prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem, arcybiskupem Tateuszem Gocłowskim. Serdecznie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

217.98.12.*

11:06, 01/12/11

w zeszłym roku było nawet fajnie ciekawe co będzie teraz

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.238.112.*

10:50, 01/12/11

Coś fajnego się dzieje na Oruni. Tak trzymać dalej ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

09:49, 01/12/11

Fajnie :-)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA