Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 23/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Siedmiu "nowych" wchodzi na dzielnicę

 1 dodane: 16:48, 03/02/12

tagi:Straż Miejskadzielnicowi

Od miesiąca dzielnicowi kojarzą się już nie tylko z policją. W swych szeregach ma ich również gdańska Straż Miejska. Na Oruni, Lipcach i w św. Wojciechu jest siedmiu takich strażników.

Siedmiu
Siedmiu "nowych" wchodzi na dzielnicę
Fot. adamowicz.pl

Fotografia 1 z 1

Nie tak dawno w Gdańsku przetoczyła się zapoczątkowana przez prezydenta Adamowicza debata na temat Straży Miejskiej. Powstała 20 lat temu instytucja była i jest bardzo krytykowana przez wielu mieszkańców. O tym dlaczego pisaliśmy tutaj.  

Ten chór negatywnych głosów nie pozostał bez echa. Gdańska Straż Miejska wprowadza pewne zmiany. Od 1 stycznia – na ulicach, od 1 lutego – także w Internecie.
- Zgodnie z nowymi wytycznymi dzielnice Gdańska zostały podzielone na mniejsze sektory, z których każdy otrzymał oddzielnego strażnika rejonowego. Chcemy by jak najwięcej mieszkańców znało z imienia i nazwiska swojego strażnika – mówi Leszek Walczak, Komendant Straży w Gdańsku.

W Referacie Śródmieście, który obejmuje swym zasięgiem także Orunię, pracuje 20 osób, z tego kilkanaście w terenie. Siedmiu dzielnicowych ma Orunia, Lipce i Św. Wojciech. Na stronie internetowej możemy poznać nazwiska każdego z nich, a także zobaczyć, które ulice zostały im przydzielone. Próżno tam jednak szukać e-maili do poszczególnych dzielnicowych, o telefonach komórkowych nie wspominając. Czym właściwie zajmuje się taki „znany z imienia i nazwiska” strażnik?
- Można powiedzieć, że wracamy do korzeni Straży Miejskiej. Mniej zdarzeń drogowych, więcej spraw związanych z ładem i porządkiem. Na Oruni dzielnicowi mają wiele pracy z nielegalnymi wysypiskami i wspólnotami, które nie chcą podpisać umowy na wywóz śmieci – tłumaczy Mirosław Radka, kierownik Referatu Śródmieście.

- Teraz każdy ma swój rewir, poznaje lepiej daną okolicę i w ten sposób może skupić się na rozwiązaniu konkretnych problemów – dodaje kierownik.

I jak zapewnia, w przeciągu ostatniego miesiąca udało się ich kilka rozwiązać. Właśnie dzielnicowym i to na Oruni.
- Niedawno zostało uprzątnięte wysypisko śmieci na Równej i Głuchej. Nasi dzielnicowi doprowadzili tez do tego, że zniknęły pozostałości po rozebranym przedsiębiorstwie na Sandomierskiej. Najpierw trzeba było ustalić właściciela, co nie jest takie łatwe. Ale się udało i to zasługa właśnie naszych strażników rejonowych – chwali działania swoich podopiecznych Radka.

Kierownik Referatu Śródmieście liczy, że dzielnicowi (nie jest to nowy pomysł, w przeszłości była już taka funkcja w Straży Miejskiej) poprawią wizerunek jego instytucji. Ale nie ma złudzeń, że nagle większość przeciwników Straży zmienia zdanie na jej temat.
- Ludzie, którzy mówią i piszą o nas zawsze źle, to obojętnie co będziemy robić i tak będą nas krytykować. Nawet jak słońce świeci lub pada deszcz, to i tak my jesteśmy temu winni – komentuje Radka.

Galeria artykułu

Siedmiu "nowych" wchodzi na dzielnicę

Siedmiu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.1.64.*

10:57, 05/02/12

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

awatar

gosc

178.37.140.*

14:27, 04/02/12

prostaki którym "wadza" do głowy [jeżeli mają] uderzyła

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.102.*

13:23, 04/02/12

Ostro ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

12:30, 04/02/12

Mogą istnieć jeśli będą sprzątać psie odchody

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.79.*

09:44, 04/02/12

chyba większość obywateli jest za likwidacją

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

09:19, 04/02/12

straż miejska do likwidacji, nie do reformy!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA