Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 25/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Bester Quartet w Stacji Orunia

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 18:47, 13/03/12

tagi:

Koncert odbędzie się 15 kwietnia z okazji 45-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz 5-tej rocznicy istnienia klubu Stacja Orunia i 15-tej rocznicy istnienia zespołu Bester Quartet. Początek koncertu o godz. 20.00.

Bester Quartet w Stacji Orunia
Bester Quartet w Stacji Orunia
Fot. Stacja_Orunia

Fotografia 1 z 1

Grupę tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni. Charakterystyczną cechą zespołu jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym, w którym zasymilowane zostały wybrane elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki gdzie fundamentem do budowania niepowtarzalnych form instrumentalnych jest improwizacja.

Formacja ta jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 roku w Krakowie z inicjatywy muzyka młodego pokolenia, kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera.

Za sprawą wypracowania oryginalnego, odważnego artystycznie repertuaru, opartego głównie na kompozycjach własnych lub też przygotowanych specjalnie dla tego składu instrumentalnego, zespół nieustannie zdobywa uznanie krytyki muzycznej, jak i publiczności na całym świecie.

Bester Quartet dokonał niezliczonej ilości nagrań dla stacji telewizyjnych i radiowych, a także współpracował w wieloma wybitnymi artystami szeroko rozumianej muzyki jazzowej, klezmerskiej i awangardowej: John Zorn, Tomasz Stańko, Grażyna Auguścik, John McLean, Don Byron, Frank London, Jorgos Skolias, Aaron Alexander, Ireneusz Socha i inni.

Zespół koncertował w wielu prestiżowych salach oraz klubach muzycznych, m.in. w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Tajwanie, Czechach, Finlandii, Włoszech, Estonii, Francji, Ukrainie, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Niemczech oraz Kanadzie.

Owocem wieloletniej współpracy z niezwykle prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna jest wydanie jak dotąd sześciu albumów zespołu.

Skład zespołu

Jarosław Bester - akordeon
Jarosław Tyrała - skrzypce
Oleg Dyyak - akordeon, klarnet, instrumenty perkusyjne
Mikołaj Pospieszalski – kontrabas

Podczas koncertu zespół zagra premierowe utwory przeznaczone na najnowszą płytę, która niebawem ukaże się na rynku. Koncert w Stacji Orunia będzie zawierał niespodzianki. Do składu Bester Quartet dołączy znakomity skrzypek Michał Jelonek. Premierowo wykonają utwory z repertuaru Bester Quartet.

Bilety:

normalny: 35zł, ulgowy: 25zł* - dotyczy uczniów/ studentów oraz posiadaczy Karty do Kultury i 45-latków (za okazaniem dowodu osobistego)

Bilety można zakupić w kasie Stacji Orunia (od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00) oraz drogą elektroniczną po uprzednim kontakcie z biurem organizatora dworekartura@gak.gda.pl lub tel. 58 306-66-76 wewn. 37

Inne imprezy w Stacji Orunia w ramach Jubileuszu Gdańskiego Archipelagu Kultury:
12.04 koncert Meadow Quartet godzina 20:00 (bilety: 10/15zł)

14.04 koncert Jelonek + Jarosław Bester godzina 20:00 (bilety: 25/35zł)

18 i 19.05 „Żar” Spektakl tańca butoh TO-EN BUTOH COMPANY godzina 19:00 (bilety: 10/15zł)

20.05 koncert Neurasja godzina 20:00 (bilety: 15/20zł)
UWAGA: KARNET IMIENNY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA W RAMACH JUBILEUSZU W STACJI ORUNIA - 70zł.

 

Jubileusz 45-lecia w innych Placówkach Gdańskiego Archipelagu Kultury:
13-15.04 "Z Bagdadu do Wiednia" - warsztaty teatralne i prezentacje spektaklowe teatru Lalish Theaterlabor z Wiednia / Projektornia GAK

14.04 Pejzaż z Aniołami - Koncert piosenek Zygmunta Koniecznego / IKA WINDA GAK

14.04 Dus-ti (Niemcy) - koncert / Plama GAK

19.05 Koncert na Dachu / Plama GAK

Dworek Artura GAK
ul. Dworcowa 9
80-026 Gdańsk Orunia,

Tel./Fax.: 058 306 66 76
E-mail: dworekartura@gak.gda.pl
Kierownik: Przemysław Wojciechowski
E-mail kierownika: przemyslaw.wojciechowski@gak.gda.pl

Galeria artykułu

Bester Quartet w Stacji Orunia

Bester Quartet...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA