Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 24/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Traktem już wkrótce "pójdzie" światłowód

 4 dodane: 16:24, 15/03/13

tagi:

Wzdłuż Traktu św. Wojciecha rozkopywane są chodniki – w ramach TRISTAR (systemu, zwanego niekiedy „batem na kierowców”) robotnicy kładą światłowód. Prace i to aż do Obwodnicy Południowej potrwają do września.

Traktem już wkrótce
Traktem już wkrótce "pójdzie" światłowód
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 4

O „inteligentnym system sterowania ruchem dla Trójmiasta (TRISTAR)” pisaliśmy tutaj. Projekt, który ma objąć sieć głównych ulic w Trójmieście i prawie 70 tutejszych skrzyżowań, wkracza w kolejną fazę.

W wielu punktach Gdańska robotnicy rozkopują obecnie chodniki. A także uliczne wysepki.
- Kładziemy rury „110-tki”, jest to tak zwana kanalizacja teletechniczna. W przyszłości tymi rurami będą biegły kable światłowodowe. To umożliwi funkcjonowanie systemu TRISTAR – mówią nam przedstawiciele firmy Instalłuk, podwykonawcy, którego ekipy pracują właśnie na Trakcie św. Wojciecha.
Widać ich nieopodal skrzyżowania z ulicą Sandomierską – prace posuwają się w kierunku ulicy Dworcowej.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wydał zezwolenie na roboty w pasie drogowym. Oznacza to także, że podwykonawca po zakończeniu swoich prac musi doprowadzić rozkopane przez siebie chodniki do poprzedniego, „wyjściowego” stanu. Odbiorem terenu po inwestycji mają zająć się urzędnicy gdańskiego ZdiZ.

Jak się dowiedzieliśmy, kiedy firma skończy swoje prace w opisanym wyżej punkcie Traktu św. Wojciecha, przeniesie się na jakiś czas w inne rejony Gdańska. Niedługo później wróci jednak na Orunię. Podobne roboty będą miały miejsce aż do skrzyżowania z Obwodnicą Południową. Zdaniem podwykonawcy, koniec prac na Trakcie św. Wojciecha powinien nastąpić we wrześniu tego roku.

Co ważne, światłowód biegnący wzdłuż Traktu św. Wojciecha to także większa szansa na objęcie Oruni siecią miejskiego monitoringu.

Galeria artykułu

Traktem już wkrótce "pójdzie" światłowód

Traktem już...

Traktem już wkrótce "pójdzie" światłowód

Traktem już...

Traktem już wkrótce "pójdzie" światłowód

Traktem już...

Traktem już wkrótce "pójdzie" światłowód

Traktem już...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

01:25, 01/04/13

kolejny wandalizm na terenie Oruni. Ciekawe kto to potem doprowadzi do porządku, żeby nie zapadły się chodniki jak to jest wzdłuż Żuławskiej i wszystkich przylegających do niej bloków, oraz wzdłuż ulicy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.73.*

10:03, 17/03/13

tristar -sristar, a Trakt dalej w żenującym stanie.

zgloś naruszenie

REKLAMA