Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 30/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ocalmy te historie od zapomnienia

 1 dodane: 20:45, 25/03/14

tagi:

Już w najbliższą sobotę w ramach projektu „Historie po Oruńsku” w Gościnnej Przystani rozpoczną się warsztaty dziennikarskie. Szukamy ludzi, którzy chcą docierać do ciekawych „opowiadaczy” z Oruni, słuchać ich historii, a przy okazji czegoś się nauczyć.

Ocalmy te historie od zapomnienia
Ocalmy te historie od zapomnienia
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Mamy już kilka takich osób. – Chciałbym dotrzeć do oruniaków, którzy mają ciekawe historie do opowiedzenia. Myślę, że warto je zapisać i ocalić w ten sposób od zapomnienia. Dlatego też chcę wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, czegoś się nauczyć i zrobić wywiad na temat Oruni – mówi nam Daniel, nastolatek z Oruni.

Prowadzone przez nasz portal warsztaty dziennikarskie są elementem projektu „Historie po Oruńsku” (pisaliśmy o tym tutaj).  Pierwsze zajęcia, na których będzie można poznać m.in. podstawy konstrukcji krótkich tekstów informacyjnych i sposoby prowadzenia wywiadu, rozpoczną się już w najbliższą sobotę o godzinie 10 w Gościnnej Przystani (Gościnna 14).

Po kilku zajęciach wyposażeni w dyktafon uczestnicy ruszą „w dzielnice”, będą rozmawiać z oruniakami, wysłuchają ich historii i zrobią swój dziennikarski materiał.

Wywiady zostaną opublikowane na portalu MojaOrunia.pl. Niektóre z opowieści oruniaków zostaną wykorzystane w scenariuszu sztuki teatralnej, a także zaprezentowane w przewodniku na temat tej dzielnicy.

Jest  już kilka chętnych do wzięcia udziału w warsztatach, ale wciąż szukamy kolejnych osób. Zainteresowani mogą napisać do nas na maila: redakcja@mojaorunia.pl, lub zadzwonić na numer: 519 196 481.

Do naszej redakcji zgłaszają się oruniacy, którzy chcą podzielić się swoimi historiami.- Przed wojną mój tata służył na Westerplatte, po wojnie wprowadził się na Orunię, ja urodziłem się niedługo później i chyba coś o tej dzielnicy wiem – skromnie mówi nam pan Henryk, mieszkaniec ulicy Żuławskiej.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Gdański Archipelag Kultury

Partnerzy: Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Dom Sąsiedzki – Gościnna Przystań, Rada Osiedla Orunia –Św. Wojciech – Lipce

Patronat Medialny: Moja Orunia, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

Galeria artykułu

Ocalmy te historie od zapomnienia

Ocalmy te...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.11.179.*

09:25, 28/03/14

to jest słuszna koncepcja... szkoda tylko że już cześć ciekawych historii przepadło bezpowrotnie niemniej jednak kibicuję i oczekuję na relacje, a być może ciekawe zdjęcia okolic.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA