Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 24/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W kranach dzisiaj bez wody

 1 dodane: 08:56, 23/06/14

tagi:

Kiepska wiadomość dla przynajmniej kilku tysięcy mieszkańców południowych rubieży Gdańska – dzisiaj (23 czerwca) od godziny 20 do 10 rano następnego dnia nastąpi przerwa w dostawie wody.

W kranach dzisiaj bez wody
W kranach dzisiaj bez wody
Fot. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.encyklopediagdanska.pl/

Fotografia 1 z 1

W oficjalnym komunikacie czytamy, że na kilkanaście godzin wody w domach zostaną pozbawieni mieszkańcy Zakoniczyna, Łostowic, Jankowa, Kowal, a także osiedli: Moje Marzenie, Świrskiego, Cztery Pory Roku, Świętokrzyskie, Miłe, Pięć Wzgórz, Eurostyl, Kolorowe, Allcon (rondo przy ulicy Wielkopolskiej), Jodłowy Park i dodatkowo na ulicach: Pieńkowskiej, Hokejowej i Smołdzińskiej. 

Ale jak mówi nam Grażyna Pilarczyk, rzecznik SNG, jest bardzo dużo szansa, że niektóre z tych rejonów unikną przerwy w dostawie wody. Spółka wolała się zabezpieczyć i podała nieco większy „obszar rażenia”. Może się jednak zdarzyć, że mimo prac, woda w kranach i tak poleci. Ale nie wszędzie.

- Na ten moment wiemy na pewno, że wody nie będą mieć osiedla po prawej od Świętokrzyskiej (jadąc od centrum). Osiedle „Miłe”, osiedle Ekolanu na pewno zostaną pozbawione wody – precyzuje Pilarczyk.

Mieszkańcy mają możliwość wezwania beczkowozu. Zgłoszenie trzeba przekazać na numer 994. - Trzeba pamiętać jednak, że dysponujemy kilkoma beczkowozami. Czasem przekierowywanie jednego z nich na miejsce może trochę potrwać, ale w miarę naszych możliwości beczkowóz dojedzie tam, gdzie jest potrzebny – mówi rzecznik SNG.

Jak podają przedstawiciele spółki, dzisiejszo-jutrzejsze utrudnienia wiążą się z planowym wyłączeniem magistrali straszyńskiej. - Raz na kilka lat muszą się na niej odbyć poważne prace modernizacyjne. W dużym skrócie i bez żargonu technicznego mówiąc: wymieniane będą zasuwy. Aby to umożliwić, trzeba wyłączyć wodę na pewnych odcinkach – wyjaśnia Pilarczyk.

Rzecznik SNG zapewnia, że obecnie w południowym Gdańsku nie jest planowane żadne inne wyłączenie wody.

Galeria artykułu

W kranach dzisiaj bez wody

W kranach...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

109.241.109.*

07:44, 24/06/14

miało nie być wody, a woda była i nadal jest? kto sobie z nas jaja robi?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA