Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Spotkanie na Uboczu

 8 dodane: 18:53, 24/10/09

tagi:UboczeFestyn Sąsiedzki

Na festynie sąsiedzkim, który odbył się dzisiaj na ul. Ubocze, nie zabrakło nikogo z zapowiedzianych gości. Figla spłatała tylko pogoda.

 Spotkanie na Uboczu
Spotkanie na Uboczu
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 8

Właśnie przez fatalną pogodę na festynie nie zjawiło się tyle osób, ile przewidywano, ale obecni na pewno docenili działania, mające na celu zbliżenie mieszkańców ze sobą.

Spotkanie rozpoczęło równo o 11:00. Podziękowania i życzenia nowym mieszkańcom złożyli m.in. prezydent Paweł Adamowicz, dyrektor Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych – Jacek Łapiński, komendant I Komisariatu Policji w Gdańsku – Karol Łapiński, proboszcz parafii pw. Św. Ignacego Loyoli – ks. Henryk Kilaczyński, dyrektor Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej – Piotr Wróblewski, Aisza Szabanowicz, reprezentująca Narodowe Centrum Kultury Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Nina Markiewicz-Sobieraj, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16.

- Chcieliśmy pomóc w integracji organizując tę parapetówę – żartował prezydent Paweł Adamowicz. - Życzę wam z całego serca, żebyście stworzyli dobrą wspólnotę mieszkaniową.

- Z takim spotkaniem, w dobrym tego słowa znaczeniu, mieliśmy do czynienia tylko w serialu „Alternatywy 4“ – mówią nowi mieszkańcy, pani Sylwia i pan Lucjan.

- Mieszkam tu od miesiąca. Na razie wszyscy się szanują, ludzie są uśmiechnięci, mam nadzieję, że ta atmosfera będzie nam ciągle towarzyszyć – mówi pani Aneta Gryglewicz. - Jak na razie jedynym problemem jest brak telewizji. Nie ma tu anteny zbiorczej, ani możliwości podłączenia kablówki. Nie możemy w oknach wywiesić też anten satelitarnych. Czekamy jeszcze na poprawienie tego mankamentu. Poza tym jesteśmy zadowoleni. Przywitanie było wzruszające.

- W końcu mam mieszkanie z centralnym ogrzewaniem, co w mojej wcześniejszej okolicy – w Nowym Porcie, nie jest taką oczywistością – mówi pan Mateusz. - Mieszkanie jest większe, przestronne. Czynsz troszkę wyższy, ale i tak jestem zadowolony. Problemem jest natomiast komunikacja miejska. Mało autobusów do centrum...

Prezydent razem z mieszkańcami posadził przed budynkiem kilka krzewów, ale to wszystko, na co pozwoliła dzisiejsza pogoda. Część artystyczna festynu sprawnie przeniosła się do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 16. Tam popis swoich umiejętności dali uczniowie tej szkoły oraz oruński magik – Ziutini.

 Spotkanie na Uboczu

Spotkanie na...

 Spotkanie na Uboczu

Spotkanie na...

 Spotkanie na Uboczu

Spotkanie na...

 Spotkanie na Uboczu

Spotkanie na...

 Spotkanie na Uboczu

Spotkanie na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

22:47, 25/10/09

zawsze tak jest z nowymi blokami, że trzeba poczekać na dostawców :)

zgloś naruszenie
awatar

mariolamałgorzata

 

19:09, 25/10/09

SZKODA, ŻE MIESZKAŃCY MAJĄ PROBLEM Z ODBIOREM MEDIÓW I SAMI NIE MOGĄ WŁĄCZYĆ SIĘ DO DYSKUSJI

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA