Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 11/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wielofunkcyjne boisko czeka na kolejny przetarg

 1 dodane: 11:10, 22/08/14

tagi:

Niestety opóźni się planowana budowa wielofunkcyjnego boiska przy szkole na ulicy Smoleńskiej. Pierwszy przetarg został unieważniony, miasto szykuje kolejny.

Wielofunkcyjne boisko czeka na kolejny przetarg
Wielofunkcyjne boisko czeka na kolejny przetarg
Fot. źródło: strona DRMG

Fotografia 1 z 1

- Realizacja projektu polegać będzie na przebudowie istniejącego boiska asfaltowego na boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią sportową poliuretanową. Powstałe wielofunkcyjne boisko przeznaczone będzie do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Ponadto, w ramach realizacji zadania, wykonane zostaną dojścia chodnikowe, zamontowane ławki, kosze na śmieci – mówią urzędnicy Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, instytucji, która ma nadzorować przyszłą inwestycję.

Jej lokalizacja to ulica Smoleńska 6/8, czyli w rejonie Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2. Inwestycja dotyczy terenu tuż obok boiska do piłki nożnej, które uroczyście otwarto w styczniu tego roku.

Jak widać na załączonym zdjęciu, nowe boisko wielofunkcyjne nie będzie położone przy budynku szkoły, a nieco dalej, nieopodal torów kolejowych.

Ma być jednak bezpiecznie.

- Realizacja zadania obejmuje również wymianę fragmentu uszkodzonego ogrodzenia od strony południowej oraz północnej, a także wykonanie nowego ogrodzenia terenu szkoły od strony zachodniej, czyli od torów kolejowych – dodają urzędnicy.

Według wstępnych założeń gdańskiego magistratu, budowa boiska miała zakończyć się w drugiej połowie października tego roku. Termin ten jest już jednak nieaktualny. Okazało się, że pierwszy przetarg na realizację tego zadania pozostał nierozstrzygnięty.

„Postępowanie zostało unieważnione ponieważ złożona oferta przewyższyła kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W najbliższych dniach DRMG planuje ponownie ogłosić przetarg na realizację zadania” - czytamy w oficjalnym komunikacie miasta, który pojawił się wczoraj (21 sierpnia).

Na pozytywne rozstrzygnięcie przetargu liczy Barbara Mizerska, dyrektora CKZiU nr 2. - Takie boisko wielofunkcyjne byłoby doskonałym uzupełnieniem istniejącego kompleksu sportowego przy naszej szkole. Mamy już boisko piłkarskie i halę sportową. Zainteresowanie tymi obiektami jest naprawdę spore.

Galeria artykułu

Wielofunkcyjne boisko czeka na kolejny przetarg

Wielofunkcyjne...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

22:35, 09/10/14

Jak obecnie mają się sprawy w tym temacie?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

20:48, 22/08/14

216* skąd ty się Urwałeś... Jakiś nadaktywny negatywny...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.158.216.*

18:55, 22/08/14

Brawo za starania o budowę dodatkowych boisk do innych gier!Ale nigdy się nie zgodzę na fakt,że główne boisko/wcale nie pełnowymiarowe,jak podaje Portal/pozostało bez wody !!!Może przy okazji realizacji nowych ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

15:42, 22/08/14

Oby się udało.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA