Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 01/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Olszynce wykoleił się pociąg

 1 dodane: 10:30, 09/04/15

tagi:

Dziś rano, około 6:20 jadący ze Śląska pociąg wykoleił się na odcinku jednotorowej linii kolejowej „226”, pomiędzy Pruszczem Gdańskim, a Olszynką. Do wypadku, który teraz bada specjalna komisja, doszło na wysokości ulicy Łanowej.

Na Olszynce wykoleił się pociąg
Na Olszynce wykoleił się pociąg
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Przewrócił się jeden wagon pociągu towarowego relacji Dąbrowa Górnicza Towarowa-Gdańsk Port Północny. Pociąg zatrzymał się dopiero po chwili, uszkodzone zostały tory i dwa słupy sieci trakcyjnej, zerwana została sieć trakcyjna. Z wagonu wysypał się węgiel. 

- W wypadku nikt nie został poszkodowany. Nie było zagrożenia dla środowiska. Służby kolejowe zabezpieczyły wagon i przyległy teren. Na miejscu jest Straż Ochrony Kolei. Przyczyny wypadku ustali specjalna komisja – mówi Ewa Symonowicz-Ginter, rzecznik z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Trudno powiedzieć, jak długo będą trwały prace komisje. Może to być kilka dni, a może to być znacznie dłużej, na przykład 3 miesiące – dodaje rzecznik.

Mieszkańcy Olszynki, z którymi rozmawialiśmy, zwracają uwagę na dwie sprawy. Po pierwsze, w okolicy dochodziło już do podobnych zdarzeń, między innymi wykoleiła się kiedyś cysterna. Po drugie, w okolicy działają tak zwani „węglarze”, którzy kradną węgiel, wskakując na przejeżdżające tutaj pociągi towarowe.

Policjanci nie chcą jeszcze komentować przyczyn wypadku.

- Przejazd kolejowy znajdujący się nieopodal miejsca wypadku, na ulicy Łanowej, przed Gdańskiem Olszynką jest przejezdny. Nie ma utrudnień dla ruchu samochodowego. Naprawa podstawowych uszkodzeń może potrwać około doby – precyzuje rzecznik Symonowicz-Ginter.

Linia kolejowa „226”, gdzie miał dziś miejsce wypadek rozpoczyna się na stacji Pruszcz Gdański. Następnie biegnie wzdłuż linii nr 9 przez około 2,5 km, obecnie częściowo jest włączona w szlak E65, stanowiąc jej dodatkowy tor. Za mostem na rzece Raduni odbija na wschód. Biegnie depresyjnymi polami zalewowymi aż do Wisły. Wcześniej, przed mostem nad Motławą łączy się z łącznicą nr 721. Następnie przebiega przez stację towarową Gdańsk Olszynka i pokonując Martwą Wisłę na moście obrotowym tworzy tor łączący nr 965. Kończy bieg na stacji towarowej Gdańsk Port Północny.

Galeria artykułu

Na Olszynce wykoleił się pociąg

Na Olszynce...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.208.32.*

17:44, 09/04/15

kontakt24.tvn24.pl/wykolejony-wagon-z-weglem-i-zerwana-trakcja-zobacz-nagranie-z-gdanska,164107.html

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.251.146.*

16:59, 09/04/15

W TVN pokazywali zapis z monitoringu - wyglądało to tak, jakby wagon się wyczepił od poprzednika i następnie wykoleił

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA