Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 12/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Urzędnicy chwalą się remontami. Mają czym?

 1 dodane: 17:20, 19/05/15

tagi:

Wiemy, co i gdzie zostanie wyremontowane w tym roku w Gdańsku. Póki co urzędnicy mówią głośno o „drobnych” 39. remontach ulic, chodników i ciągów pieszo-rowerowych w całym mieście.

Urzędnicy chwalą się remontami. Mają czym?
Urzędnicy chwalą się remontami. Mają czym?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Naprawy jezdni, utwardzanie nawierzchni ulic płytami YOMB, naprawy schodów terenowych, wykonanie ciągów pieszo-rowerowych, chodników i azylów dla pieszych – miasto zapowiedziało dziś prawdziwą ofensywę na wojnie, która tak naprawdę nigdy nie ma końca.

- W mieście skończyły się gruntowne porządki po zimie, teraz czas na docelowe prace remontowe w ramach bieżącego utrzymania – mówi Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

- Dzięki tym pracom nowe nawierzchnie zyska 27 fragmentów gdańskich ulic, trzy chodniki oraz ciągi pieszo-rowerowe – dodaje Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.

Łączny koszt wszystkich prac oszacowano na 4 miliony złotych.

Prace zaczną się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, planowane zakończenie większości robót – trzeci kwartał tego roku, niektóre z nich potrwają dłużej – do nadejścia warunków zimowych.

W połowie roku na Olszynce, na ulicy Modrej planowany jest remont odcinka jezdni pomiędzy posesjami 84-88. Na Oruni wizyty drogowców doczeka się ulica Raduńska. Na odcinku od Rubinowej do Szafirowej wykonana zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni, wymienione zostaną chodniki. Koniec prac zaplanowano na trzeci kwartał 2015 roku.

Remontu doczeka się też ulica Zawiejska, na odcinku od ulicy Niegowskiej do posesji nr 115. Za pomocą płyt drogowych (pozyskanych przy modernizacji ulicy Lipce) utwardzona zostanie tutaj nawierzchnia gruntowa. Na jesieni wszystko powinno być już tutaj gotowe.

Mniej więcej w tym samym terminie powinny skończyć się roboty w parku przy Związkowej. Jak informują urzędnicy, powstanie tutaj chodnik, który połączy przejście kolejowe z ulicą Ramułta.

Na Oruni Górnej, na ulicy Krzemowej (odcinek od Uranowej do ulicy E. Hoene) wyremontowana zostanie nawierzchnia bitumiczna jezdni. Prace skończą się w trzecim kwartale 2015 roku.
Wykaz wszystkich remontów znajdziesz tutaj.

Galeria artykułu

Urzędnicy chwalą się remontami. Mają czym?

Urzędnicy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

p.olejarczyk

62.61.54.*

22:00, 22/05/15

Prosimy o kontakt z naszą redakcją. Albo telefonicznie (numery są w zakładce: O nas), albo mailowo: redakcja@mojaorunia.pl Pozdrawiam.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

10:01, 22/05/15

I to jest konkret. Ważna informacja. Dziękuję. Jestem z Wami!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

08:39, 22/05/15

Do 89.67.27: Pierwsze zbiorowe podanie napisalismy do Prezydenta Gdańska w 1997r. i kolejne co 3-4 lata. Ostatnie zbiorowe podanie do Prez. Lisickiego z opinią radnego w lutym 2013r. Na WSZYSTKIE była odpowiedź ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

14:40, 21/05/15

Głucha jest wpisana i czeka na swoją kolej. Z tego co mi wiadomo, ZDiZ w zeszłym roku dowiedział się o sprawie Głuchej. Więc gdzie mieszkańcy się starali tyle lat?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

14:27, 21/05/15

A mieszkańcy ul. Głuchej naaaaadal będą niszczyli podwozia samochodów na nierówno położonych głazach i kamieniach, przez urzędasów zwanych szumnie "brukiem". Wstyd dla Miasta, że mimo tyluletnich starań ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

95.158.80.*

22:29, 19/05/15

"pozyskanych przy modernizacji ulicy Lipce" a kiedy będzie modernizacja ulicy Lipce bo jakoś nie widzę w tym zestawieniu.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA