Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 18/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na 6 tygodni zablokują Trakt św. Wojciecha. Jak pojadą kierowcy?

 1 dodane: 07:13, 06/08/15

tagi:

Na Oruni szykują się poważne utrudnienia dla kierowców - od 11 sierpnia (wtorek) na Trakcie św. Wojciecha (odcinek od Gościnnej do Sandomierskiej) zamknięta dla ruchu zostanie ulica w kierunku Gdańska. Wszystko przez rozpoczynający się właśnie remont oruńskiej arterii.

 Na 6 tygodni zablokują Trakt św. Wojciecha. Jak pojadą kierowcy?
Na 6 tygodni zablokują Trakt św. Wojciecha. Jak
Fot. mat prasowe DRMG

Fotografia 1 z 1

- W związku z rozpoczęciem robót polegających na poprawie stanu technicznego ulicy Trakt Św. Wojciecha na odcinku od ul. Gościnnej do ul. Sandomierskiej od 11.08.2015 r. (wtorek) planowana jest zmiana organizacji ruchu polegająca na całkowitym wyłączeniu jezdni lewej (patrząc w kierunku Pruszcza Gdańskiego) i przeniesieniu relacji w kierunku Gdańska na jezdnię prawą, czyniąc ją dwukierunkową - mówią przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Na tym nie koniec zmian.

Na całości ulicy Dworcowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy i zamknięte będzie jedno z dwóch skrzyżowań z ul. Gościnną (bliżej Pruszcza Gdańskiego). Dodatkowo zjazd z ul. Małomiejskiej w kierunku Pruszcza Gdańskiego odbywać się będzie objazdem przez ul. Raduńską.

- Ruch pieszy oraz przejścia zostaną utrzymane, a przystanki autobusowe będą przeniesione maksymalnie o 100 m od lokalizacji obecnej - informują drogowcy.

Planowany czas zamknięcia jezdni lewej to 6 tygodni. Następnie zostanie zamknięta jezdnia prawa z jednoczesnym przełożeniem ruchu na nowo wykonaną jezdnię lewą.

O remoncie Traktu św. Wojciecha na odcinku Gościnna - Sandomierska pisaliśmy tutaj.

Przypomnijmy, Na Trakcie św. Wojciecha (odcinek Gościnna-Sandomierska) wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni, kamienne krawężniki zostaną wymienione na nowe, rozebrane zostaną chodniki i zbudowane zostaną nowe, przebudowywane będą zatoki autobusowe, wyspy na skrzyżowaniach, wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Wszystkie prace mają zakończyć się do listopada tego roku.

Galeria artykułu

 Na 6 tygodni zablokują Trakt św. Wojciecha. Jak pojadą kierowcy?

Na 6 tygodni...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

17:10, 10/08/15

Przestańcie ludzie narzekać coś chcą zrobić żeby było lepiej a wy tyko marudźcie jak wam źle. Robią coś źle,nie robią też źle.Zastanówcie się czego wy chcecie ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

19:08, 06/08/15

Super wiadomość. Remont jest konieczny, nie ma co marudzić! 6 tygodni minie i samochody będą jechać po prostej bez dziur i kolein dodze :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.33.125.*

19:00, 06/08/15

Nie dość że mamy ten szlaban taki pochrzaniony to teraz jeszcze to :-(

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.255.*

14:38, 06/08/15

No to klapa całkowita.Na dobre odcięci od śródmieścia.Mieszkamy jak w enklawie dla "zadzumionych".Nic tylko podziękować Radzie Miasta za uprzyjemnienie życia!!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA