Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 30/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Anioły za jeden uśmiech

 20 dodane: 08:40, 10/02/10

tagi:

Dzisiaj (11.02) o godzinie 9:00 do kościoła przy ulicy Gościnnej zawitają... anioły. Nie jeden, nie pięć, będzie ich ponad dwieście. Ich misja? Przynieść uśmiech, choć na jeden dzień. Dzień Chorego.

Anioły za jeden uśmiech
Anioły za jeden uśmiech
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 20

Za tą „inwazją” stoją dzieci i nauczyciele, skupieni w Szkolnym Kole Caritasu Archidiecezji Gdańskiej przy Gimnazjum nr 10. Choć dołączyli do nich także i inni. Czasem na kilkanaście minut, niekiedy na dłużej. Ot, przynajmniej na tyle czasu, aby anioł mógł się narodzić. W ich rękach.

Produkcja niczym z taśmy
Przez ponad tydzień w kilku salach „dziesiątki” uwijano się jak w ukropie. W piwnicy szkoły trwała prawdziwa produkcja. Udało nam się na chwilę znaleźć w samym centrum wydarzeń.
Przy stołach siedzą dzieci i dorośli. Panuje wesoły harmider. Co jakiś czas przychodzą inni, chwilę postoją, popatrzą na ten z pozoru jeden wielki chaos i nagle postanawiają się do niego przyłączyć. W tym szaleństwie jest jednak metoda. Właściwie dwie – tu każdy wie co ma robić, produkcja idzie niczym z taśmy, a ponadto nikt tutaj nie siedzi za karę.
A więc... najpierw z mąki wyrabia się ciasto. Z masy tej tworzy się figurkę, która później przechodzi obowiązkową „kurację wysuszającą”. Po wyjęciu z piekarnika w ruch idą farby i pędzle. Jeszcze tylko zapakować w folię i... anioł gotowy! Ale co tam jeden, potrzeba ich znacznie więcej! I znów mąka, ciasto, blacha, piekarnik...

Walutą jest uśmiech
O co w tym wszystkim chodzi?
- 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Postanowiliśmy zrobić przyjemność wszystkim chorym z naszej parafii. Na specjalnej mszy dzieci będą wręczać im wykonane przez siebie anioły. Chcemy w ten sposób dać chorym chwilę szczęścia i radości. Aniołek nic nie kosztuje. O przepraszam, to nieprawda. Kosztuje dokładnie jeden uśmiech – uśmiecha się Elżbieta Kluz, nauczycielka religii w Gimnazjum nr 10, sprawująca opiekę nad Szkolnym Kołem Caritasu.
Takiej „waluty” w kościele nie powinno dzisiaj zabraknąć. Tym bardziej, że same anioły prezentują się często dość nietypowo. Po jednych widać, że lubią dobrze zjeść, inni są przystrojeni w barwy... Lechii, jest nawet Anioł Dozorca! (zrobił go konserwator, a jakże!). Są oczywiście i bardziej konwencjonalne anioły. W sumie zastęp serafinów liczy sobie ponad dwieście sztuk. Prawdziwa armia uśmiechu.

Chcą pomagać nadal
Szkole Koło Caritasu planuje już kolejne akcje. W czasie postu i tydzień po świętach Wielkanocnych dzieci chcą zbierać żywność dla potrzebujących. Najprawdopodobniej miejscem, gdzie będzie się to odbywać, będzie sklep Zatoka na Oruni.
Anioły za jeden uśmiech

Anioły za jeden...

Anioły za jeden uśmiech

Anioły za jeden...

Anioły za jeden uśmiech

Anioły za jeden...

Anioły za jeden uśmiech

Anioły za jeden...

Anioły za jeden uśmiech

Anioły za jeden...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

13:18, 26/08/10

O nawet ja jestem ; D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:18, 11/02/10

Dzieciaki jesteście SUPER.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:40, 11/02/10

super sprawwa!! brawo dla pomysłodawców.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:38, 11/02/10

Anioły zawędrowały gdzie trzeba. A skrzydła urosły nie tylko tym aniołom z masy solnej.Niektórym wykonawcom pojawiły się aureole nad różkami...wiem coś o tym

zgloś naruszenie

REKLAMA