Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kronika policyjna: 16–26 marca

 1 dodane: 16:56, 30/03/10

tagi:kronika policyjnapolicja

Prezentujemy kolejną, oruńską kronikę policyjną. Materiały przygotował funkcjonariusz I Komisariatu Policji na Oruni, asystent ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii, aspirant Adam Orlikowski.

Kronika policyjna: 16–26 marca
Kronika policyjna: 16–26 marca
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Znaki i słup idą na złom
Dwa tygodnie temu pisaliśmy o znikających na ulicy Sandomierskiej studzienkach. Teraz jednak „złomiarze” przeszli samych siebie.
16 marca trzech mężczyzn wybrało się na łowy – szukali wszystkiego, co później będzie można sprzedać w skupie złomu. Terenem ich polowania miała być Orunia. A więc jak szybko wzbogacić się „na złomie”? Trzeba znaleźć coś, co ma pokaźne gabaryty i sporo waży. A może tak spieniężyć znak drogowy? A czemu nie trzy? To może przy okazji „przygarnąć” sobie słup, służący do umieszczania takich znaków? Na wszystkie te pytania mężczyźni odpowiedzieli sobie twierdząco. W stronę skupu złomu na Oruni wędrowała już wkrótce wesoła gromadka myśliwych – trzech mężczyzn, trzy znaki drogowe i słup...
Na miejscu czekała już jednak policja. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi 44-letni Andrzej P., 18-letni Grzegorz E. i 16-letni Arkadiusz L.

Nieletni okradali nagrobki

20 marca z cmentarza na ulicy Brzegi zniknęło 12 mosiężnych figurek z nagrobków.
Okazało się, że za kradzieżą stoi dwóch nastolatków. Policjanci zatrzymali 14-letniego Dominika i jego o rok starszego kolegę, Wojtka, już kilka dni później. Chłopcy przyznali się do winy. Tłumaczyli, że pomysł podsunął im artykuł w jednej z lokalnych gazet, który opisywał podobne kradzieże w innej części Gdańska. Figurki miały trafić na złom, a pieniądze ze sprzedaży – do kieszeni chłopców. Plan pokrzyżowali policjanci. Teraz obu nastolatków czeka wizyta w sądzie dla nieletnich.

Młody rozbójnik zatrzymany
Znów nieletni w roli głównej. 14-latek kilkakrotnie napadał i okradał swego o trzy lata młodszego kolegę.
Lista „dokonań” młodocianego bandyty zadziwiła nawet policjantów. 14-letni Mariusz ma na swoim koncie dwa wymuszenia rozbójnicze i trzy kradzieże – wszystkie przestępstwa miały miejsce na terenie jednej ze szkół podstawowych na Oruni. Sprawa została skierowana do Sądu Rodzinnego.

Kradł paliwo z ciężarówek

Rano 22 marca, policjanci z I Komisariatu w Gdańsku zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja paliwa.
Mężczyzna zdołał już „wyssać” paliwo z kilku zaparkowanych na ulicy Łódzkiej i Kaliskiej samochodów ciężarowych. 24-latek odpowie teraz za kradzież i zniszczenie mienia. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Galeria artykułu

Kronika policyjna: 16–26 marca

Kronika...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

15:12, 03/04/10

wiem bardzo dużo na ten temat gościu.....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

07:17, 03/04/10

a co ty wiesz o pracy jaka wykonuja policjanci, taktyce pelnienia patrolu sluzby itp?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:40, 31/03/10

Szkoda sobie język strzępić codziennie widzę patrole Policji,Straży miejskiej i śmiać mi się chce ze policja wozi d..e autem oczywiście tankując na koszt podatników ,postoją, popatrzą na laski głupa skleja i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:35, 31/03/10

Ja tam nie wiem, ja tu tylko trolluję!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:15, 31/03/10

A kto się zajmie podwórkami i placem na ul. Dworcowej. Miał tam być ogródek i parking, a jest tylko kupa śmieci od dawna nawet nikt nie zamiatał podwórka , co robi BOM , a może Nasza Wspólnota. Aż przykro ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

06:59, 31/03/10

a pokaz mi miejsce -ba nawet na swiecie gdzie absolutnie nic sie nie dzieje. zawsze cos bedzie

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:41, 31/03/10

I przy okazji... ta kronika policyjna dobitnie pokazuje, że na Oruni wcale nie jest tak spokojnie jak twierdził jakiś czas temu (wrzesień 2009 bodajże) jeden z Policjantów z I KP.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:39, 31/03/10

Dobrze by było, by to 14, 15, 16, 17-letnie g*wno (bo ludźmi trudno to nazwać skoro kradną nagrobki) karać bardzo surowo. A tak, dostanie kuratora i znowu będzie mógł robić co chce, kraść, napadać i tak do ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:11, 30/03/10

No tak, wyrwiemy cztery krzyże, jeden znak, będzie na wyno i fajki z kartona od ruskich.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA