Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 17/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nie mam czasu

 1 dodane: 22:10, 11/05/10

tagi:

pogięty czas, nielinearny, nie toczący się po kole...
pogięty czas, nielinearny, nie toczący się po kole...
Fot. tapety3D

Fotografia 1 z 1

Nie wiem, jak to się stało, ale czas już nie jest po mojej stronie.

Pytanie o czas wolny nigdy nie nastręczało mi trudności, bo zawsze czas miałam. Jakkolwiek uporządkowane lub chaotyczne było moje życie, czas zawsze był. Zapełniany śmieciami, niepożytkami, trwał sobie integralnie w moim nieistniejącym grafiku życia. I nie było czasu, w którym zazdrościłabym sobie tego mnóstwa czasu kiedyś bardziej niż teraz.

Oświeciło mnie, że czas ma koniec. Biegnie sobie do pewnego punku, a potem go zupełnie nie ma. W perspektywie wieczności oczywiście bzdurą jest powyższe, bo czas jest, tylko się nieustannie zmienia. No więc mój zmienił się na tyle, że nie tylko go nie poznaję, ale czasem aż nie dostrzegam.

Jakie ma to przełożenie na codziennie moje działania? Przebudzam się z mechanicznego letargu nieopodal północy, gdy okazuje się, że czas iść spać, aby zaliczyć przynajmniej 6h snu. Po tym czasie nowy czas nieubłaganie się zaczyna i stary czas już minął, skończył się i nawet nie dał mi szansy...

Jaki z tego wniosek? Nic sie nie zmieniło od wieków, ani od tych kilkudziesięciu lat moich doświadczeń - czas płynie niezmiennie wg swoich praw i się nie skórczył, tylko to obsługa mojej energii życiowej zajmuje coraz dłużej. Czyli starość..., ale z :)

Galeria artykułu

pogięty czas, nielinearny, nie toczący się po kole...

pogięty czas,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA