Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 03/12/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Biurowiec po przychodni

 8 dodane: 16:15, 01/06/10

tagi:Trakt św. Wojciechabiuroprzychodnia

Budynek po byłej przychodni kolejowej (Trakt św. Wojciecha 143) ma nowego właściciela – firmę Hemont. W przyszłości ma tutaj powstać jej biuro. Być może część pomieszczeń zostanie przeznaczonych na wynajem.

Biurowiec po przychodni
Biurowiec po przychodni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 8

O tym od dawna zaniedbanym i straszącym swym wyglądem budynku pisaliśmy pod koniec zeszłego roku. Udało nam się wtedy ustalić jego właścicieli, tych wcześniejszych (Polskie Koleje Państwowe i Urząd Marszałkowski) i ówczesnego (firma Eurotel). Ten ostatni trzy lata temu zakupił budynek przy Trakcie św. Wojciecha 143 z myślą przeznaczenia go na siedzibę swojej firmy. W międzyczasie plany Eurotelu się zmieniły i budynek po raz kolejny został wystawiony na sprzedaż. Firma od swoich potencjalnych nabywców żądała za swoją własność około 2 milionów złotych.
Oferta zainteresowała firmę Hemont, przedsiębiorstwo wielobranżowe, które zajmuje się m.in. instalacją wentylacji i klimatyzacji. W maju tego roku obie firmy dobiły targu. Budynek został sprzedany za 1.830.000 tys. złotych.
Również w maju wokół budynku pojawił się wielki płot. Niektórzy mieszkańcy Oruni (w tym i nasi czytelnicy) zaczęli zastanawiać się, co teraz powstanie w tym miejscu. Takie pytania, a czasem i spekulacje dotarły również do naszej redakcji.  Postanowiliśmy sprawę wyjaśnić. Udało nam się uzyskać kilka interesujących informacji.
Budynek ma służyć nowemu właścicielowi jako biuro firmy. Nie jest wykluczone, że część pomieszczeń zostanie także wynajętych. Być może zmieni się sam wygląd budynku. Właściciel zastanawia się nad jednopiętrową nadbudówką – przeprowadzenie takiej koncepcji wymaga jednak uzyskania odpowiednich pozwoleń od miasta. Firma liczy teraz koszty takiego rozwiązania. Jeżeli okażą się one do zaakceptowania i miasto wyrazi zgodę na taką zmianę, to prace będą mogły rozpocząć się już na jesieni.
Biurowiec po przychodni

Biurowiec po...

Biurowiec po przychodni

Biurowiec po...

Biurowiec po przychodni

Biurowiec po...

Biurowiec po przychodni

Biurowiec po...

Biurowiec po przychodni

Biurowiec po...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

14:10, 11/06/10

Trzeba przyznać że długo ogrodzenie ładnie nie wyglądało nie wiem co robią stróże prawa chyba śpią na służbie

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:48, 02/06/10

Hemont przenosi się zatem z ul. Nowiny na Trakt. Zawsze to bardziej eksponowane miejsce ;-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:38, 02/06/10

ten budynek ma potencjał. Stoi w pięknym, dochodowym miejscu, jaich mało na Oruni.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:43, 01/06/10

Piękna sprawa, budynek nie będzie już straszył nas Oruniaków :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:31, 01/06/10

Niemożliwe... Orunia się cywilizuje.

zgloś naruszenie

REKLAMA