Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 15/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"210" (i nie tylko) do poprawki

 2 dodane: 14:57, 21/07/10

tagi:komunikacjaobjazdyautobus210

Czekają nas zmiany w kursującej przez kilka dzielnic, popularnej wśród oruniaków linii autobusowej 210. Już od 24 lipca w związku z remontami w Śródmieściu wzbogaci się ona o dwa przystanki. Lista „korekt” miejskiej komunikacji jest jednak dłuższa...

Grafika pochodzi ze strony: gdansk.pl
Grafika pochodzi ze strony: gdansk.pl
Fot. gosc19.52

Fotografia 1 z 2

Linia 210 (dawniej popularna „betka”) jest dla Oruni niewątpliwie jednym z najważniejszych połączeń komunikacji miejskiej. Wyruszający z ulicy Gościnnej autobus łączy Orunię bezpośrednio m.in. z Suchaninem, Moreną i Osową. Podjeżdża „pod same drzwi” Parku Handlowego „Matarnia”,  Portu Lotniczego w Rębiechowie, przychodni na Morenie czy głównej, mieszczącej się na Suchaninie siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Można powiedzieć, że jest swoistym „oknem na świat” dla oruniaków.  Teraz jednak szykują się na tej trasie pewne korekty.
W nocy z 23 na 24 lipca zmieni się trasa „210” w kierunku Osowy PKP. Autobusy zamiast skręcać w ulice Dąbrowskiego pojadą ulicami: 3 maja, Nowe Ogrody, Powstańców Warszawskich i dalej po stałej trasie. Dodatkowo autobusy zatrzymają się na przystankach: „Dworzec PKS” oraz „Długie Ogrody”. W przeciwnym kierunku trasa pozostaje bez zmian.

Remont wymusza zmiany
Przyczyną tych komunikacyjnych korekt są prace na ulicy Nowe Ogrody. Remontowana będzie tutaj nawierzchnia jezdni i chodnika, przebudowywane oświetlenie, powstanie także ścieżka rowerowa. Oprócz tego wymienione zostaną 4 km torów i sieci trakcyjnej (od Centrum do Siedlec).  Orientacyjna data zakończenia robót to 24 listopada 2010. Póki co więc zmiany czekają także kierowców – dokładnie od 23 lipca od godziny 23:00.
Na ulicy Nowe Ogrody oraz na odcinku ul. Kartuskiej (od ul. Powstańców Warszawskich do ul. Bema) w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (jezdnia będzie zwężona o połowę szerokości). Szykuje się również objazd dla jadących ul. Kartuską do centrum Gdańska. Będzie on przebiegać od ulicy Bema i ul. Dąbrowskiego – także tutaj zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Autobusy pojadą tak

Inne zmiany w komunikacji autobusowej (od 24 lipca) to:

- Autobusy linii: 130, 131, 167, 168, 174, 175, 184, 195, 367, 384, 525, N6 w kierunku Dworca Głównego zostaną skierowane objazdem: ...Bema - Powst. Warszawskich - Pohulanka - Armii Krajowej - Brama Wyżynna. Na trasie obowiązują przystanki "Bema"(n/ż) i "Brama Wyżynna".

- Autobusy linii: 115, 142, 183, T12 w kierunku Targu Siennego zostaną skierowane objazdem: ...Bema - Powst. Warszawskich - Pohulanka - Armii Krajowej - 3 Maja - Hucisko - Targ Sienny. Na trasie obowiązuje przystanek "Bema"(n/ż).

Ponadto będą obowiązywać objazdy dla:

- linii 166 w kierunku Rafineria Brama 8: ...- Bema - Dąbrowskiego - Błędnik - Dworzec Główny - ... Na trasie obowiązuje przystanek "Dworzec Główny" (jak dla linii 112),

- linii 210 w kierunku Osowa PKP: ...- 3 Maja - Nowe Ogrody - Powst. Warszawskich. Na trasie obowiązują przystanki: "Dworzec PKS" i "Nowe Ogrody",

- linii N3 w kierunku Dworca Głównego: ... - Bema - Dąbrowskiego - Błędnik - Dworzec Główny.

Przystanki autobusowe "Urząd Miejski" i "Hucisko" (w kierunku Dworca Głównego) nie będą funkcjonować. Trasy w/w linii w kierunku przeciwnym pozostają bez zmian.

Tekst został napisany przez użytkownika nie będącego członkiem redakcji Mojaorunia.pl. W związku z tym redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszego artykułu.

Galeria artykułu

Grafika pochodzi ze strony: gdansk.pl

Grafika...

Grafika pochodzi ze strony: gdansk.pl

Grafika...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

15:26, 25/07/10

Uroczyste otwarcie boiska przy SP 16 odbędzie się 1 września.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:26, 22/07/10

macie jakies info co z boiskiem na 16

zgloś naruszenie
awatar

gosc19.52

 

19:53, 21/07/10

@ gość 19:43 - "mylić się jest rzeczą ludzką" ;] A napisałem 'Długie' pewnie dlatego, że tą drogą dojeżdżam na Żużel, do szkoły czy na Westerplatte ;] I radzę nie martwić się moim bywaniem poza dzielnicą. Ja ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc19.52

 

19:44, 21/07/10

Przepraszam za błąd, ale to się zdarza gdy w mieście jest tyle podobnych nazw ulic. Zamiast Nowe napisałem Długie. Mam nadzieję, że taki błąd już się więcej nie pojawi. Pozdrawiam

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:43, 21/07/10

Autor zna tylko Orunię chyba. Warto wyjechać z dzielnicy i zobaczyć, czym się różnią Długie Ogrody od Nowych Ogrodów...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:36, 21/07/10

Gdzie Długie Ogrody, a gdzie trasa autobusu 210. Autorowi polecam zapoznanie się z mapą miasta Gdańska.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA