Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 04/03/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Profil użytkownika

a.skup

< div class ="naglowek_bloga">

 

Strona 1 z 1

1

Oruńska pizzeria na kontrolowanym?

Wtorek, 15:13, 03/05/11, tagi:

Jak się okazuje witryna Leone została zablokowana przez firmę Google i na dzień dzisiejszy jest niedostępna do swobodnego przeglądania. Z podawanego komunikatu wynika iż witryna ta została dopisana do listy witryn podejrzanych w wyniku 90 dniowej obserwacji zakończonej 26 kwietnia, w efekcie której trzykrotnie witryna próbowała dokonać niebezpiecznych zmian w łączących się z nią komputerach. Wg. Google przeglądanie witryny wiązało się z instalacją „złośliwego” oprogramowania bez zgody użytkownika komputera. Co ciekawe w toku diagnostyki wykazano, iż atak ten jest powiązany z witrynami likethis (z niej pochodzi „złośliwe” oprogramowanie) oraz girlsgames (pośredniczy w udostępnianiu „złośliwego” oprogramowania). Zgodnie z Google właściciel witryny został powiadomiony o zaistniałej sytuacji.

Powodem tego stanu rzeczy mogą być działania firm trzecich dodających kod „złośliwy” do kodu strony ale też niewykluczony w tym wypadku może też być kolejny chuligański atak. Jak wiemy 1 stycznia 2009 roku miała miejsce – na szczęście nieudana – próba podpalenia pizzerii. Kolejne podpalenie miało miejsce 4 stycznia 2009 roku, a parę dni później doszło do odpalenia dużej ilości petard pod samochodem jednego z klientów pizzerii. Podejrzenia o cyber ataku są w tej chwili niewątpliwe przedwczesne ale biorąc pod uwagę wcześniejsze zdarzenia warto mieć na względzie taką ewentualność.

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3) »

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

 

Strona 1 z 1

1

REKLAMA

REKLAMA