Stocznia - wystawa fotografii Jacka Sobocińskiego

Autor: Dworek Artura GAK, Data publikacji: 2015-11-24 14:47:00

Zapraszamy do Dworku Artura GAK na wystawę najnowszych zdjęć Jacka Sobocińskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 listopada 2015 o godz. 18.00. Wstęp wolny

Korzenie wystawy pt. Stocznia tkwią w pierwszym ujawnieniu grupy twórczej 2v3, które miało miejsce w 2013 r. w galerii Warzywniak. O ile jednak w tamtym przypadku każdy z trójki wystawiających pokazał zaledwie embriony dzieł, o tyle obecnie autor zamierza pokazać pełen rozkwit swojego projektu. U jego podstaw leży przeświadczenie, iż zdjęcia zrobione techniką podwójnej ekspozycji - a takie będą prezentowane na wystawie - nigdy nie mogą być r e p r  e z e n t a c j ą rzeczywistości. Skoro więc nie o aspekt dokumentacyjny chodzi, automatycznie skierowujemy się w stronę estetyki. Nie ma jednak mowy o portrecie zdegradowanych i nieistniejących już budynków. Celem artysty była próba stworzenia metafory destrukcyjnego wpływu działania czasu, powolnej i nieuniknionej erozji, pytania o rolę i miejsce człowieka w tym procesie.

Jacek Sobociński fotografią aktywnie zajmuje się od 2000 r. W latach 2001–2003 brał udział w programie edukacyjnym Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 2004–2013 aktywnie uczestniczył w pracach Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Był słuchaczem Studium  Fotografii Artystycznej w Gdańsku i Trójmiejskiej Szkoły Fotografii w Gdyni. Wielokrotny stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska. Brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych, jego zdjęcia znajdują się w paru publikacjach książkowych.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00 do 14 grudnia 2015. Wstęp wolny.

Wystawę zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

 

DWOREK ARTURA GAK / STACJA ORUNIA

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel. 58 306 66 76 w. 37

dworekartura@gak.gda.pl

www.gak.gda.pl/dworekartura | facebook.com/StacjaOrunia