Przy ulicy Nowiny powstaje ośrodek dla samotnych kobiet i matek z dziećmi

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2016-10-13 17:29:00

Jeszcze w tym tygodniu przy ulicy Nowiny 80 zostanie otwarty ośrodek, który prowadzić będzie Stowarzyszenie Opiekuńczo-Resocjalizacyjne „Prometeusz”. Zamieszkają tutaj samotne kobiety, albo matki z dziećmi.

O nowym ośrodku na Oruni poinformował nas jeden z czytelników portalu MojaOrunia.pl. Na remontowanym właśnie budynku przy ulicy Nowiny 80 zawisła już stosowna tabliczka: Stowarzyszenie Opiekuńczo-Resocjalizacyjne „Prometeusz”.

To instytucja, która w Gdańsku udziela pomocy bezdomnym kobietom i ich dzieciom. Także i na ulicy Nowiny znajdzie się dla nich miejsce. - Budynek przy Nowiny 80 będzie wykorzystywany w charakterze tak zwanego mieszkania treningowego. Będziemy tu kierować samotne kobiety, lub matki z dziećmi. Lokatorki będą miały kilka miesięcy by stanąć na nogi, w tym czasie zostanie zapewnione im odpowiednie wsparcie – mówi nam Katarzyna Żarczyńska, prezes Zarządu Stowarzyszenia.

Rozmówczyni portalu podkreśla, że kobiety, które trafią do ośrodka przy ulicy Nowiny, mają prace i potrafią same o siebie zadbać. - Chodzi o to, by pomóc im przetrwać trudny czas w ich życiu – mówi Żarczyńska.

Dom przy ulicy Nowiny 80 (leży tuż obok skrzyżowania z ulicą Starogardzką, a także obok Kanału Raduni i mostu, prowadzącego na Trakt św. Wojciecha) zostanie przystosowany tak, by mogło w nim zamieszkać od dwóch do pięciu kobiet.