Dwóch konstruktorów z Oruni chce zbudować teleskop astronomiczny. Chcesz pomóc, szykuj się na spotkanie!

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-01-27 14:59:00

Takiego spotkania Orunia jeszcze nie miała – już jutro w Stacja Orunia dwóch lokalnych inżynierów będzie opowiadać o swoich konstrukcjach, wśród których znaleźć można makiety pociągów, samolotów, okrętów, a nawet napędzanego sprężonym powietrzem młyna. Co więcej, panowie szukają kogoś z zacięciem technicznym, by pomógł im zbudować oruński teleskop astronomiczny!

Jutrzejsze spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 15, to kolejna odsłona Zdolnej Oruni, projektu o którym pisaliśmy TUTAJ. W sobotę w Stacji Orunia dwóch inżynierów – Wojciech Kuciel i Paweł Gałkowski – opowiedzą o swojej pasji.

Z panem Wojciechem Kucielem, obecnie 87-latkiem rozmawialiśmy rok temu. Wtedy też pokazaliśmy jego konstrukcje, które buduje w swoim mieszkaniu na Oruni.

Oruniak zbudował sterowaną automatycznie makietę z pociągami i niewielkich rozmiarów młyn, napędzany sprężonym powietrzem. W swoim warsztacie pracował też nad teleskopem astronomicznym, a także nad maszyną parową. Historię pana Wojciecha znajdziecie TUTAJ.

Organizatorem jutrzejszego spotkania jest Gdański Archipelag Kultury. „Zapraszamy na pierwsze spotkanie z oruńskimi inżynierami. W planach mamy budowę oruńskiego teleskopu astronomicznego i wspólną obserwację nieba nad dzielnicą” - zapraszają.