Remont Raduńskiej się zakończył. Urzędnicy wymagają od wykonawcy drobnych poprawek

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-04-25 15:20:00

Trwający o kilka miesięcy dłużej niż pierwotnie planowano remont ulicy Raduńskiej oficjalnie już się zakończył, ale wykonawca wciąż musi przeprowadzić drobne poprawki. Bez zmian pozostanie tutejszy układ miejsc parkingowych, na który narzekają przynajmniej niektórzy mieszkańcy.

- Remont ulicy Raduńskiej się zakończył. Kontrola wykazała jednak, że wykonawca musi w kilku miejscach nowej nawierzchni wymienić kostkę - informuje nas Agnieszka Zakrzacka, rzecznik Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Remont Raduńskiej (odcinek od Szafirowej do mostku nad Potokiem Oruńskim) miał zakończyć się w październiku, a stało się to dopiero pod koniec marca. Za te opóźnienia miasto nałożyło na wykonawcę finansowe kary.

Robotnicy wymienili mocno już zniszczoną nawierzchnię asfaltową na kostkę granitową, a także wyremontowali chodniki i krawężniki. W ramach inwestycji przebudowano też tutejsze miejsca parkingowe na wale Kanału Raduni.

Mieszkańcy narzekają jednak, że ta część remontu nie została przemyślana, bo miejsca parkingowe są tak skonstruowane, że parkujące wzdłuż auta albo wjeżdżają na wał Kanału, albo wystają na jezdnię. - Czy nie można było poszerzyć tych miejsc parkingowych? Dodać kawałka kostki przy Kanale? - pytają mieszkańcy.

Jak się dowiedzieliśmy, takie rozwiązanie było podyktowane wymogami konserwatora zabytków, i nie są planowane tutaj żadne poprawki.