Ulica Raduńska w remoncie

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2017-10-08 09:17:00

Od środy (11 października) drogowcy planują zamknięcie ulicy Raduńskiej, na odcinku od ul. Nowiny do Potoku Oruńskiego. Fragment ten będzie remontowany.

Jak informują urzędnicy, remont ostatniego fragmentu ulicy Raduńskiej ma potrwać do końca grudnia. Warto jednak przypomnieć, że rok temu remont innego odcinka ulicy Raduńskiej przedłużył się aż o kilka miesięcy.

Inwestycja, która ma rozpocząć się w tym tygodniu, obejmuje remont nawierzchni ulicy (znów pojawi się tutaj dużo droższa kostka kamienna), chodników i krawężników. Drogowcy będą też przebudowywać sieć wodociągową na tym właśnie odcinku. A także zagospodarują pobliskę działkę, położoną tuż obok Kanału Raduni, w pobliżu wejścia do Parku Oruńskiego.

Cała inwestycja wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. - Dojazd do ul. Raduńskiej będzie zapewniony od strony Zamiejskiej. Za utrudnienia przepraszamy jednocześnie prosimy kierowców o wyrozumiałość oraz zachowanie ostrożności w rejonie budowy - apelują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.