Teatralny poranek w Stacji Orunia - Tymoteusz wśród ptaków

Autor: Stacja_Orunia, Data publikacji: 2018-02-02 14:46:00

W niedzielę 4 lutego o godz. 11.00 zapraszamy do Stacji Orunia na teatralny poranek z Teatrem Barnaby. Wstęp 5 zł osoby.

W najbliższą niedzielę, 4 lutego o godz. 11.00, w Stacji Orunia GAK wystąpi Teatr Barnaby ze spaklaklem pt. „Tymoteusz wśród ptaków”. Spektakl przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Wstęp: 5 zł od osoby.

O spektaklu:
„Tymoteusz wśród ptaków” jest jedną z sześciu utworów teatralnych napisanych przez Jana Wilkowskiego, w których głównym bohaterem jest mały miś Tymoteusz Miś z Rymcimcimowa jest jeszcze malutkim zwierzakiem, ale pomimo młodego wieku może pochwalić się mnóstwem przygód. Tym razem Tymek znajduje w lecie porzucone kukułcze jajo i postanawia je wysiedzieć. Tacie Tymoteusza bardzo się to nie podoba, ponieważ to nie zadanie dla misia. A poza tym misie nie robią takich rzeczy „To wstyd”. Tymoteusz nie daje za wygraną i stawia na swoim. Co dalej stanie się z jajeczkiem? Może wpadnie w w ręce zgłodniałego lisa?, a może się coś z niego wykluje? Żeby się o tym dowiedzie, trzeba koniecznie zobaczyć przedstawienie!! Jan Wilkowski (1921-1997) bez wątpienia jeden z najwybitniejszych twórców teatru lalkowego w Polsce. Był reżyserem, dramatopisarzem, aktorem, i pedagogiem. Założył w 1974 Wydział Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Białymstoku Wydział Lalkarski. Współtworzył również telewizyjny teatr lalkowy pt „Ula z Ib”.
Przedstawienie zostało wykonane w klasycznej technice pacynkowej. Aranżacja sceny i
scenografia nawiązuje do legendarnej sceny pacynkowej w stylu angielskim Punch & Judy Show!!!
Lalki zaskakują na scenie, a muzyka energicznie napędza akcję!!

Autor: Marcin Marzec
Scenografia: Karolina Michałek
Występuje: Marcin Marzec

Bilety dostępne będą w dniu spektaklu w siedzibie Stacji Orunia GAK przy ul.Dworcowej 9.


Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury
ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
tel. 58 306 66 76 w. 36, 37
mail: stacjaorunia@gak.gda.pl
facebook/StacjaOrunia
www.gak.gda.pl