Basen na Oruni. Kiedy otwarcie?

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2018-03-12 06:23:00

Jak podają przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, do końca maja ma zakończyć się budowa basenu przy ulicy Smoleńskiej. Otwarcie zaplanowano w tegoroczne wakacje.

- Obecnie prace koncentrują się w środku pływalni, gdzie trwa profilowanie niecki dużego basenu, montowany jest system wentylacji oraz instalacje sanitarne i elektryczne. Podwieszane są również sufity w dużej sali basenowej - informują urzędnicy.

Budowa pływalni ma zakończyć się w maju tego roku, a w kolejnych tygodniach rozpoczną się wszystkie niezbędne odbiory techniczne. Otwarcie obiektu zaplanowano w tegoroczne wakacje.

Basen na Oruni będzie przypominał pływalnię, która powstała przy ulicy Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach. W budynku znajdzie się basen (o długości 25 metrów) z wydzieloną 4-torową częścią pływacką oraz szatnie. Strefę rekreacyjną stanowić będą atrakcje takie jak masaż karku, gejzer, czy ławeczka podwodna oraz jacuzzi.

Koszt basenu to 13,4 mln zł.

Kryta pływalnia powstaje przy ulicy Smoleńskiej, tuż obok budynku szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2. W ostatnich latach to właśnie obok tej placówki wybudowano duże boisko do piłki nożnej, a także mniejsze boiska do koszykówki i siatkówki.