Uniwersytet III wieku na Oruni. Wciąż można się dołączyć!

Autor: redakcja, Data publikacji: 2018-07-02 16:01:00

Zajęcia oruńskiego Uniwersytetu III Wieku odbywają się od czerwca.

Co wtorek seniorzy mają okazję dowiedzieć się czegoś o zdrowej diecie i jak naturalnie dbać o swoje zdrowie na zajęciach zielarsko-zdrowotnych. Prowadzi je Wioletta Ługowska.

Dodatkowo w ramach Uniwersytetu III Wieku dwa razy w tygodniu trenują pod okiem p. Piotra Paszkowskiego w Parku Oruńskim, by wzmocnić swoją sprawność fizyczną.

W czwartek wystartowała nowa grupa. 12 seniorów będzie się uczyć języka angielskiego, by móc np. porozumiewać z wnukami i rodziną z zagranicy. Seniorzy będą uczyć się przez pół roku, dwa dni w tygodniu.

- Wiedząc iż chętnych jest więcej, we wrześniu będziemy organizować kolejna grupę 12 osób. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów w Domu Sąsiedzkim Gościnna Przystań - informują organizaotrzy Uniwersytetu II Wieku.

Na tym nie koniec. - Unijne środki pozwoliły nam zorganizować też grupę 17 osób, które będą rozwijać swoje umiejętności korzystania z komputera i internetu. Zajęcie te rozpoczną się 11 lipca.

Zajęcia zielarsko zdrowotne: wtorki 11-13:00

Gimnastyka na powietrzu: poniedziałki i środy 12-13:00

Zajęcia komputerowe: środy i piątki 10-12:00

Kurs języka angielskiego: od września (terminy zajęć w trakcie ustalania) Kontakt: Marianna Mierzwińska 506-190-197, m.mierzwinska@gfis.pl, Koordynator Oruńskiego Uniwersytetu III Wieku