Poszybować może każdy

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2011-03-19 17:06:00

W najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 w hali sportowej Technikum Ochrony Środowiska (ulica Smoleńska 5/7) odbędą się zawody, wyrzucanych z ręki modeli szybowców F1N. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału zarówno dzieci jak i dorosłych.

Szybowce klasy F1N to modele specjalnie pomyślane do lotów w pomieszczeniach zamkniętych. Wykonane są z najprostszych, lekkich materiałów pozwalających na wykonywanie jak najdłuższych lotów konkursowych.

Każdy zawodnik wykonuje 6 lotów konkursowych polegających na uzyskaniu jak najdłuższego czasu . Czas mierzony jest od chwili wyrzutu do momentu dotknięcia modelem podłogi lub ściany. Do końcowej klasyfikacji wlicza się 3 najdłuższe loty. Organizatorem zawodów jest Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej oraz Aeroklub Gdański i firma Helsico s. j.

Organizatorzy dziękują Dyrekcji Technikum Ochrony Środowiska za bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej do rozegrania zawodów.

- Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy interesują się modelami szybowców i chcą spróbowac swych sił w tej konkurencji - mówi Marek Zalewski, kierownik sportowy niedzielnej imprezy.