Wspólne gotowanie w Domu Sąsiedzkim. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z kulturą palestyńską

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-07-31 14:06:00

Mieszka w Gdańsku, pochodzi z Palestyny. W niedzielę (4 sierpnia) będzie można z nią porozmawiać w Gościnnej Przystani, gdzie obok dyskusji na temat arabskiej kultury, odbędzie się też wspólne gotowanie. Wstęp jest wolny.

"Wspólnie przygotujemy palestyńskie rolki z za'atarem. Pyszne, wytrawne przekąski wegetariańskie. Będzie to też okazja do zapoznania się z kulturą palestyńską i językiem arabskim. Spotkanie poprowadzi dla nas Rawaneena AL.baseet nauczycielka arabskiego i działaczka społeczna Palestyna Art Alert" - czytamy w opisie niedzielnego wydarzenia.

Otwarte spotkanie z kulturą palestyńską, na którym nie zabraknie też wspólnego gotowania, rozpocznie się w niedzielę (4 sierpnia) o godzinie 11. Miejscem będzie oruński Dom Sąsiedzki, przy Gościnnej 14.

Będzie to kolejne spotkanie w Gościnne Przystani, gdzie można - np. podczas wspólnego gotowania - zapoznać się z inną kulturą. Na Oruni były już organizowane podobne spotkania z kulturą japońską czy ukraińską. Zdarzało się, że brało w nich udział blisko 40 osób.

Organizatorem jest Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań. Jego przedstawicielka Ewa Patyk zaprasza wszystkich na niedzielne spotkanie. - Dzieciom stworzymy przestrzeń do zabawy na dywanie lub na placu zabaw - podkreślają organizatorzy.

Wstęp na spotkanie jest wolny.