Uniwersytet III Wieku na Oruni. Rozpoczyna się seria wykładów, są jeszcze wolne miejsca

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-09-10 17:29:00

Od tygodni trwa kolejna kolejna edycja Oruńskiego Uniwersytetu III Wieku. Teraz rozpoczyna się seria wykładów i wciąż są jeszcze wolne miejsca. 12 września odbędą się zajęcia z pierwszej pomocy dla seniorów. Poprowadzi je pielęgniarka i ratownik medyczny Katarzyna Kaczmarek.

O oruńskim Uniwersytecie III Wieku pisaliśmy TUTAJ. Od kilku tygodni w wybrane dni w Parku Oruńskim odbywają się zajęcia gimnastyczne dla seniorów.

Teraz startują również wykłady. Pierwszy z nich rozpocznie się 12 września (czwartek) o godzinie 13. Zajęcia potrwają do godziny 15. Będą one dotyczyć tematu pierwszej pomocy dla seniorów. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Kaczmarek, pielęgniarka i ratownik medyczny.

- Są jeszcze miejsca na te zajęcia. Można zapisać się osobiście w Gościnnej Przystani albo telefonicznie (506 190 197) - informuje Marianna Mierzwińska, koordynatorka oruńskiego Uniwersytetu III Wieku.

Zajęcia w ten czwartek będą pierwszymi z serii wykładów i warsztatów. 19 i 26 września odbędą się wykłady: "Prewencja chorób układu oddechowego i krążenia przez aktywności fizyczne". 3 pażdziernika wystartują warsztaty fotograficzne.

W planach są też m.in. wyjazdy do Teatru Szekspirowskiego, Uniwersytetu Kaszubskiego, a także treningi uwagi i pamięci. Na wszystkie zajęcia są jeszcze wolne miejsca.

Więcej informacji można uzyskać u Marianny Mierzwińskiej (tel. 506 190 197).