Tajemnicze wskazówki, miłość do kina i… wyjątkowy robot: Hugo i jego wynalazek w piątek w Klubie Filmowym Kosmos!

Autor: Scena_Muzyczna, Data publikacji: 2020-02-19 15:29:00

Ponad 50 nominacji do najważniejszych nagród filmowych, 16 zdobytych statuetek, w tym 5 Oscarów. Hugo i jego wynalazek – bo o nim mowa - to film opowiadający o magii kina, losach zdolnego i uroczego Hugo oraz pewnym tajemniczym wynalazku. Reżyserem filmu jest Martin Scorsese, twórca Taksówkarza, Wilka z Wall Street czy Irlandczyka. Takiego filmu, po prostu, nie można przegapić! Film zostanie pokazany w ramach następnego spotkania Klubu Filmowego „Kosmos” w Scenie Muzycznej GAK w piątek 21 lutego o 18:00

Film opowiada o losach Hugo - sieroty mieszkającego w korytarzach znajdujących się w murach paryskiego dworca. Jego życie jest wyjątkowo tajemnicze, a los zmusza go do wiecznej anonimowości. W pewnym momencie jego tajemnica zostaje zagrożona, ponieważ spotyka na swojej drodze kochającą książki Isabelle oraz mężczyznę prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami. „Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii” – pisze wydawca filmu. Scenariusz do filmu został napisany na podstawie książki Briana Selznicka „Wynalazek Hugona Cabreta”.

Film to zarówno interesująca historia dla dorosłych, jak i źródło wielu kulturalnych wrażeń dla młodszej widowni. Film oprócz historii przyciąga również innowacyjnością oraz dbałością o detale - otwierająca film sekwencja kończąca się ujęciem stacji kolejowej była tworzona przez około rok. Film jako jeden z pierwszych nagrywany był w technologii 3D z użyciem specjalnych trójwymiarowych soczewek nałożonych na okulary reżysera.

Film warto obejrzeć także dla doskonałej gry aktorskiej, prezentowanej zwłaszcza przez najmłodszych aktorów. Efekty wizualne i dźwiękowe tworzą niezapomniany obraz, który zostanie z widzami na długo po projekcji filmu. Hugo i jego wynalazek „opowiedziany (jest – przyp. Red.) bardzo niespiesznie, wygląda na to, że sporo kadrów jest stworzonych bardziej do podziwiania niż posuwania akcji do przodu” – pisze Beata Cielecka na łamach portalu Telemegazyn.pl. To niewątpliwe dzieło dla każdego, kto w filmie docenia przede wszystkim zapierające dech obrazy.

Film zostanie pokazany w ramach następnego spotkania Klubu Filmowego „Kosmos” w Scenie Muzycznej GAK w piątek 21 lutego o 18:00. Będzie to pierwszy film prezentowany w ramach panelu Cykl życia gwiazdy. Więcej informacji na stronie www.scenamuzyczna.pl.