Krakowska PAKA pierwszy raz w Gdańsku: kabaretowe zmagania w Scenie Muzycznej GAK

Autor: Scena_Muzyczna, Data publikacji: 2020-03-09 12:01:00

Pierwszy raz w Gdańsku, 36. raz w Krakowie, odbędzie się kultowy przegląd kabaretów PAKA, promujący zdolne, poczatkujące grupy kabaretowe. Na scenie zaprezentują się komicy z całej Polski – między innymi grupy z Konina, Krakowa, Szczecina, Torunia i Warszawy. Na publiczność czeka mnóstwo świeżych pomysłów, kabaretowych wizji i porządna dawka śmiechu. Przegląd odbędzie się 14 marca o 18:00 w Scenie Muzycznej GAK.

Misją krakowskiego Stowarzyszenia PAKA jest promocja sztuki kabaretowej m.in poprzez organizację istniejącego od 1985 roku Przeglądu Kabaretów „PAKA”. Wśród jego laureatów są znani i lubiani artyści, tacy jak kabarety Ani Mru-Mru i Mumio. W ramach działalności Stowarzyszenie organizuje konkursy i imprezy kabaretowe, w tym także coroczną Mazurską Noc Kabaretową oraz wspomniany już Przegląd Kabaretów, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się także w Gdańsku.

W Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury odbędzie się drugi etap Konkursu, do którego zgłaszają się początkujące grupy kabaretowe. Spośród wielu zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wybrała najlepsze i najśmieszniejsze – te, które z pewnością wywołają salwę śmiechu wśród widowni. Podczas gdańskich eliminacji Jury wybierze poszczególnych wykonawców, dając im szansę na zaprezentowanie się w dalszych etapach konkursu. Oprócz Dyrektora Festiwalu, Komisarza Konkursu oraz zaproszonego gościa, czwartym jurorem będzie widownia, który swoją opinię wyrazi w krzykach, oklaskach lub owacjach na stojąco.

Podczas „gdańskiej” PAKI swój program zaprezentują formacje z całej Polski. Wystąpią kabarety: „A JAK!” z Krakowa, „Demakijaż” z Torunia, „NASZ” z Dynowa, „Rysiek” z Konina, a także Damian “Viking” Usewicz (Szczecin) i Krystian Maciejewski (Konin). W konkursie zobaczymy też warszawski program „Czas na nas, czyli muzyka i śmiech”.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na stronie stowarzyszenia PAKA (https://paka.pl/bilety/) oraz w kasie Sceny Muzycznej GAK.

Wśród jego laureatów są znani i lubiani artyści, m. in. Ani Mru-Mru i Mumio.