Uciekinier w Kosmosie, Andrea Bocelli i Zimna Wojna na Placu Zebrań Ludowych – kolejny weekend na wielkim ekranie ze Sceną Muzyczną GAK

Autor: Scena_Muzyczna, Data publikacji: 2020-06-12 11:25:00

- Sen mojego ojca w końcu się spełnił – powiedział włoski tenor Andrea Bocelli o koncercie w Central Parku, który zostanie wyświetlony w sobotę o 21:00 na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Następnego dnia w ramach kina samochodowego zostanie pokazany film Zimna Wojna (reż. P.Pawlikowski) – produkcja trzykrotnie nominowana do Oscara, która z uznaniem spotkała się także w Polsce, zdobywając Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz siedem statuetek podczas rozdań Polskich Nagród Filmowych. Ciekawie zapowiada się również Klub Filmowy Kosmos, który w ramach działań online przeprowadzi dyskusję o filmie Uciekinier w reżyserii Jeffa Nicholsa.

Klub Filmowy Kosmos Online w piątek o 18:00 proponuje Państwu dyskusję na temat filmu Uciekinier z Matthew McConaugheyem w roli głównej. Jest to dramat obyczajowy, wpisujący się w nurt coming of age, czyli filmów przedstawiających kwestie inicjacyjne, dorastanie i żegnanie się z dziecięcą niewinnością. Jest to dość egzotyczna produkcja, z racji silnego osadzenia w charakterystycznej estetyce Południa Stanów Zjednoczonych.

Film opowiada o dwóch nastoletnich chłopcach, Ellisie i Neckbone, którzy spotykają mężczyznę o imieniu Mud, ukrywającego się na wyspie na rzece Missisipi. Mud opowiada im brzmiącą dość nieprawdopodobnie historię, jakoby zabił człowieka w Teksasie i teraz ucieka przed żądnymi jego głowy łowcami nagród. Twierdzi, że zabierze ze sobą miłość swego życia, urodziwą Juniper, która czeka na niego w mieście.

Zaintrygowani Ellis i Neckbone, choć podchodzą do wyznań Muda sceptycznie, postanawiają mu pomóc. Wkrótce okazuje się, że Mud wcale nie kłamał. W spokojnym miasteczku pojawia się nieznajoma piękność, a w ślad za nią przybywają bezwzględni łowcy nagród.

Dyskusja – już tradycyjnie – w piątek o 18:00 w grupie Klubu Filmowego Kosmos na Facebooku [KLIK].

W sobotę o 21:00 na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku w ramach odbywającego się tam kina samochodowego obejrzymy magiczne wydarzenie uwieczniające  popowy i klasyczny repertuar włoskiego śpiewaka Andrea Bocelliego. Będzie to nagranie koncertu z 15 września 2011 roku, podczas którego muzyk wystąpił w nowojorskim Central Parku. W związku z tym, że koncert był bezpłatny, był to swego rodzaju prezent artysty dla mieszkańców Nowego Yorku. Do udziału w koncercie artysta zaprosił jedną z najstarszych światowych orkiestr - Orkiestrę Filharmonii Nowojorskiej, pod dyrekcją Alana Gilberta, oraz wspaniałych gości, a wśród nich m.in: Celine Dion, Tony Bennett, Bryn Terfel, Chris Botti, David Foster, Andrea Griminelli, Nicola Benedetti, Anna Maria Martinez i Pretty Yende.

Niedziela natomiast upłynie pod znakiem polskiego kina. Zobaczymy historię wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być razem oraz jednocześnie żyć bez siebie. „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego to film o wielkim uczuciu – na przeszkodzie któremu stają nie tylko trudne charaktery, lecz także wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. Tło dla ludzkich dramatów stanowi poruszająca ścieżka dźwiękowa - polska muzyka ludowa przeniesiona z wiejskich chat do filharmonii, hipnotyzujący ówczesną bohemę jazz oraz szlagiery paryskich barów z połowy XX wieku.

Fenomenalny film nagrodzonego Oscarem Pawła Pawlikowskiego, który szturmem podbił serca widzów na całym świecie. Obraz przyniósł reżyserowi Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz trzy nominacje do Oscara w 2019 roku. W obsadzie Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc oraz Agata Kulesza.

Bilety na seanse kinowe w ramach kina samochodowego na Placu Zebrań Ludowych można zakupić online za pośrednictwem portalu Tiketto.pl. Bilet kupujemy wybierając seans, który nas interesuje oraz rezerwujemy miejsce – dokładnie tak jak w kinach. Koszt biletu to tylko 10 zł za pojazd. Bilet można zakupić klikając [TUTAJ]. Udział w Klubie Filmowym Kosmos jest bezpłatny.