Nocne zamknięcie wiaduktu Biskupia Górka. Dojazd na Orunię utrudniony

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2020-07-30 13:54:00

W nocy z czwartku na piątek (30 na 31 lipca) i z piątku na sobotę (31 lipca na 1 sierpnia) nie będzie możliwości jazdy po wiadukcie Biskupia Górka. Jadący z centrum w kierunku Oruni kierowcy będą musieli nadrobić nieco kilometrów. Urzędnicy mówią o objazdach aż do alei Havla.

"Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w godzinach 22 – 5. Sugerowany objazd poprowadzony będzie al. Armii Krajowej, al. Havla i ul. Małomiejską" - informują urzędnicy.

Przedstawiciele magistratu podkreślają, że zamknięcie wiaduktu wiąże się z pracami realizowanymi na obiekcie.

Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce trwa już kilkanaście miesięcy. W ramach inwestycji stary wiadukt został kompletnie rozebrany. Zastąpić go mają dwa wiadukty w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha. Pierwszy z wiaduktów nad torami kolejowymi jest już gotowy od miesięcy, a kierowcy mogą już tędy jeździć. Drugi z nich jest właśnie w budowie.

Obok wiaduktu powstaje też nowy, czteropiętrowy parking kubaturowy o łącznej powierzchni ponad 87 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja obejmuje też przebudowę pobliskiego układu drogowego. Obecnie trwają roboty drogowe w rejonie skrzyżowania ul. Augustyńskiego z ul. Rzeźnicką oraz w rejonie skrzyżowania ul. Toruńskiej z ul. Okopową i ul. Św. Trójcy.

Inwestycja ma zakończyć się w połowie 2021 roku.