Kierowcy z Gdańska dobrze znają tę ulicę. Wreszcie zostanie wyremontowana

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2020-08-03 10:00:00

- Planujemy ogłosić przetarg na modernizację ulicy Równej w drugiej połowie sierpnia, a remont może zakończyć się na wiosnę przyszłego roku - mówią portalowi MojaOrunia.pl gdańscy urzędnicy.

Jak pisaliśmy już na portalu, położona w rejonie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego ulica Równa miała zostać wyremontowana już w 2019 roku. To wzburzyło lokalnych radnych dzielnicy, którzy od lat zabiegają o modernizację tego fragmenta Oruni.

Wystarczy przejechać się po okolicy, by zobaczyć z czym kierowcy mają tutaj do czynienia. Biegnąca obok PORDU droga, która dochodzi aż do skrzyżowania z Sandomierską jest dziurawa w wielu miejscach. Brakuje też chodników. To wszystko ma się zmienić, bo miasto już znalazło pieniądze na remont Równej.

- Prace obejmą jezdnię i chodnik na całej długości. Ponadto przebudowane zostaną zjazdy na posesje. W ramach zadania pojawią ławki i kosze. Ławki zostaną zamontowane w pobliżu przejazdu kolejowego i skrzyżowania z ul. Sandomierską. W projekcie znalazł się pas zieleni oddzielający jezdnię od chodnika, w 4 miejscach zamontowane zostaną progi zwalniające - wylicza Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Kluczowe pytanie brzmi: kiedy remont się rozpocznie?

Urzędnicy deklarują, że przetarg na modernizację zostanie ogłoszony w sierpniu. - Jeśli procedura przetargowa dla tego zadania przebiegać będzie bez zakłóceń, prace powinny zakończyć się wiosną przyszłego roku - podkreśla Niezgoda.