Przed świętami roznieśli 100 paczek do seniorów. Gościnna Przystań znów pomaga

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2021-04-02 16:47:00

To kolejna odsłona ogólnomiejskiej akcji "Gdańsk Pomaga". Na Oruni tradycyjnie pierwsze skrzypce grają tu pracownicy i wolontariusze Domu Sąsiedzkiego "Gościnna Przystań". W ostatnich dniach do seniorów roznieśli 100 paczek. Nie zabrakło wzruszających momentów.

W każdej paczce artykuły spożywcze, słodycze, upominki. Świąteczne prezenty trafiły do seniorów z Oruni, Lipiec i św. Wojciecha. Wszystko działo się w ramach akcji Gdańsk Pomaga.

W ostatnich dniach w dzielnicy paczki roznosili pracownicy i wolontariusze Gościnnej Przystani. Warto dodać, że to nie pierwsza taka akcja, bo ludzie z Gościnnej pomagali potrzebującym m.in. w zeszłe święta.

Ludzie z Gościnnej mieli więc pewną bazę adresów, które ich zdaniem warto było ponownie odwiedzić. Inne miejsca do pomocy wskazały gdańskie instytucje, przedstawiciele akcji Gdańsk Pomaga, a czasem polecali też inni seniorzy, którzy wiedzieli, że ich znajomi są w potrzebie.

Paczki nosił m.in. Przemysław Kluz, menadżer Gościnnej Przystani. Jak podkreśla, nie zabrakło wzruszających momentów. - Dla wielu ludzi często najważniejsze było, że ktoś ich odwiedził i ktoś ich pamięta - mówi.

- Widać, że wielu seniorów ze względu na pandemię boi się wychodzić z domu. To jest grupa, która najbardziej przestrzega obostrzeń i grupa, którą pandemia najbardziej dotyka - dopowiada Kluz.